W ubiegłą niedzielę na stadionie Gwarka odbyła się druga edycja tarnogórskiej „Olimpiady Przedszkoli”. Obiekt przy ul. Wojska Polskiego 2 ponownie zamienił się w olimpijską arenę, na której rywalizowało ponad setka uczestników, w skład której wchodziły dzieci uczęszczające do tarnogórskich przedszkoli. Celem było zachęcenie najmłodszej części tarnogórskiego społeczeństwa do czynnego uprawiania sportu.

 

Galeria zdjęć z imprezy (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Mimo, iż pierwsza niedziela września z początku nie zapowiadała się na pogodną, gdyż poranek zdominowany był przez gęste chmury, z których raz po raz spadały krople deszczu, to jednak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na krótko przed startem naszej Olimpiady na niebie zawitało oczekiwane przez wszystkich słońce. Dzięki temu o godzinie 15:00 mogliśmy punktualnie rozpocząć drugą edycję naszego sportowego święta.

 

Wykwalifikowana kadra trenerska TS Gwarek zadbała o każdy, nawet najmniejszy detal w przygotowaniu konkurencji sportowych zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Profesjonalną oprawę audio zapewnili zawodom państwo Joanna i Janusz Musiał, dzięki którym uroczyste rozpoczęcie, czy zamknięcie Olimpiady przybrało smak prawdziwych igrzysk. Aby jeszcze bardziej zachęcić wszystkich do zdrowego trybu życia, dla każdego uczestnika przygotowaliśmy dzięki uprzejmości firmy Biogeneza Sp. z o.o. mnóstwo owoców, które ustawione na stołach serdecznie zachęcały do konsumpcji. Odpowiedni trening oraz rozgrzewkę zapewniła wszystkim obsługa siłowni Tytan Gym & Fit z Tarnowskich Gór. Jak na każde zmagania sportowe przystało, na koniec uhonorowano zwycięzców. Nasza „Olimpiada Przedszkoli” różni się jednak od wszystkich tym, że u nas zawsze wygrywają wszyscy. Z tego miejsca serdecznie podziękowania należą się firmie Inter Color, należącej do Pana Jacka Gryca, za ufundowanie nagród. Jednym z zaproszonych gości był wielokrotny mistrz Polski w boksie, Damian Jonak. Słynny pięściarz nie tylko brał udział w konkurencjach przygotowanych przez trenerów TS Gwarek, ale także sam nagradzał uczestników. Blisko dwugodzinna sportowa uczta smakowała wszystkim, a liczna frekwencja w niedzielne popołudnie pokazała po raz kolejny słuszność organizowania wydarzeń z najmłodszymi sportowcami, którymi są nasze dzieci.

 

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu imprezy oprócz wspomnianych wcześniej sponsorów należą się także wszystkim młodym sportowcom oraz ich rodzinom, trenerom, a w szczególności Państwu Beacie oraz Sylwestrowi Kurek, a także firmom Jump World Park Trampolin Tarnowskie Góry, Exact Systems, Oriflame oraz Centralnemu Ośrodkowi Sportu Warszawie, który ponownie wspomógł nas w organizacji tego typu imprez. Dziękujemy również redakcjom Tygodnika Gwarek, a także telewizji internetowej TG Stacja, które objęły nasze wydarzenie patronatem medialnym i relacjonowały za pośrednictwem mediów społecznościowych to, co działo się na żywo w niedzielne popołudnie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i do zobaczenia podczas trzeciej edycji Olimpiady Przedszkoli!

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz