Zespół Gwarka Tarnowskie Góry po dwóch bramkach Patryka Joachima, a także jednej Bartosza Pikula pokonał na wyjeździe Czarnych Kozłowa Góra 3:0 (3:0) w meczu II rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Tarnogórzanie wystąpili w meczu pucharowym bez kilku kluczowych zawodników, a szansę gry od pierwszej minuty otrzymali zawodnicy, którzy w meczach ligowych rzadziej przebywali na boisku.

Na boisku w Kozłowej Górze zabrakło między innymi Sławomira Pacha, Przemysława Oziębały, Andrzeja Wiśniewskiego czy Grzegorza Fonfary. Kadra Gwarka na mecz pucharowy została uzupełniona o zawodników z najstarszej grupy młodzieżowej, trenującej w naszym klubie. Dzięki temu szansę debiutu w seniorskiej kadrze Gwarka dostąpili obrońca Mateusz Łaciak, a także pomocnik Eryk Penkala z rocznika 2000. Tarnogórzanie dość szybko objęli w meczu prowadzenie, a w 9′ minucie na raty bramkarza gospodarzy pokonał Patryk Joachim. Goście nie zwalniali tempa i po paru następnych minutach strzelec pierwszej dla Gwarka bramki mógł ustrzelić klasycznego „hat-tricka”, jednak marnował swoje okazje po dość prostych błędach. Na całe szczęście sportową złość napastnik Gwarka pokazał w 26′ minucie, kiedy to z zimną krwią wyciągnął bramkarza Czarnych z bramki, a następnie po minięciu go spokojnie posłał piłkę do siatki. Wynik meczu jeszcze w pierwszej połowie ustalił Bartosz Pikul, dla którego była to pierwsza bramka w oficjalnym występie w barwach tarnogórskiej drużyny. Druga połowa w całości nadaje się do zapomnienia. Mimo przewagi naszej drużynie nie udało się podwyższyć prowadzenia, a dość senną drugą część gry przerwał ostatni gwizdek sędziego po upływie doliczonego czasu gry.

DKS CZARNI KOZŁOWA GÓRA – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:3 (0:3)

0:1 – Patryk Joachim 9 min.

0:2 – Patryk Joachim 26 min.

0:3 – Bartosz Pikul 40 min.

sędzia: Sławomir Smaczny (KS Bytom)

widzów: 100

CZARNI: Zając (45′ Stempniak) – Wieczorek, Skutnik, Guldziński, Pietrzyk – Przerwa (60′ R. Dramski), Musialik (70′ Grabinski), A. Dramski, Sprot (50′ Saternus) – Gawlyta (60′ Wołoszyn), Rak (10′ Surowiec). Trener: Adrian SZASTOK

GWAREK: Rosół – Dyląg (46′ Penkala), Dzido (44′ Cymerys), Łaciak, Śliwa (46′ Fojcik) – Cholerzyński (46′ Jarka), Piwko, Curyło, Timochina, Pikul (46′ Chrabąszcz) – Joachim. Trener: Krzysztof GÓRECKO