Nie było niespodzianki w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. W pierwszym meczu tej fazy rozgrywek Gwarek Tarnowskie Góry dość łatwo pokonał na wyjeździe Odrę Miasteczko Śląskie 5:0 (1:0). Do siatki rywala trafiali dwukrotnie Mateusz Górka, a także po jednym trafieniu dołożyli Tadeusz Urbainczyk, Adrian Sikora oraz Oskar Stanik. Po pierwszej, dość trudnej połowie meczu zakończonej skromnym prowadzeniem gości, w drugiej połowie tarnogórzanie udzielili lekcji swoim rywalom, aplikując im aż cztery bramki.

Materiał TVP 3 Katowice (materiał od 2:43): TUTAJ.

Chociaż wynik mówi sam za siebie, to tak na prawdę długo czekaliśmy na potwierdzenie przewagi w meczu w postaci zdobytego gola. Nie było przypadkiem, że to beniaminek III ligi prowadził grę praktycznie przez cały mecz, jednak umiejętna obrona gospodarzy przez praktycznie całą pierwsza połowę była niezwykle skuteczna. Dopiero w 45′ minucie po asyście Adriana Sikory i drobnej pomocy obrońcy Odry, Tadeusz Urbainczyk ładnym lobem zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Na kolejne bramki, które padały już później w odstępie kilku minut czekaliśmy do drugiej połowy. Wtedy to rozpoczął się prawdziwy festiwal pięknych goli. Na listę strzelców wpisali się wtedy dwukrotnie Mateusz Górka, a także Adrian Sikora i Oskar Stanik. Każda z bramek autorstwa wyżej wymienionych panów zasługiwała na miano „bramki meczu”.

Gwarek wygrał w Miasteczku Śląskim pewnie i zdecydowanie, chociaż gospodarzom z pewnością nie można było odmówić w dzisiejszym dniu zaangażowania. W drużynie gości zabrakło dzisiaj liderów, czyli Dawida Jarki, Grzegorza Fonfary, Adama Dzido, Sławomira Pacha, Mateusza Śliwy czy Sebastiana Pączki, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Andrzej Wiśniewski. W środę zostaną rozegrane kolejne mecze II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom.

HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:5 (0:1)

0:1 – Tadeusz Urbainczyk 45 min.

0:2 – Mateusz Górka 70 min.

0:3 – Adrian Sikora 74 min.

0:4 – Mateusz Górka 79 min.

0:5 – Oskar Stanik 81 min.

żółte kartki: Ibrom, Dziliński (Odra) oraz Mrozek, Sikora (Gwarek)

sędzia: Jacek Klica (KS Bytom)

widzów: 70

ODRA: Markiewicz – Bereska, Brzezina, Junkiert, Pączek (67′ Ibrom), Szymura, Stanisławski (46′ Dziliński), Zając (46′ Turowski), Cioch, Żyłka (77′ Polak), Zygmunt. Trener: Marek TOMCZYK.

GWAREK: Rosół – Curyło, Mrozek, Timochina, Żak – Konieczny (65′ Cymerys), Bobryk, Sikora, Górka, Sołdecki (65′ Stanik) – Urbainczyk. Trener: Krzysztof GÓRECKO.