W sobotnie wczesne popołudnie, grupa ponad stu śmiałków wyruszyła kolumną rowerów ulicami Tarnowskich Gór, a dokładnie mówiąc szlakiem tarnogórskich zabytków. Równo o godzinie 13:00 zaczął się długo wyczekiwany przez miłośników dwóch kółek przejazd rowerowy, który wspólnie utworzyli przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach Towarzystwo Sportowe „Gwarek”, a także Stowarzyszenie Tras Rowerowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskich.

 

Galeria zdjęć (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Galeria zdjęć (Stowarzyszenie Tras Rowerowych): TUTAJ.

Przejazd rowerzystów (prod. Selto Group, Sebastian Korpak): TUTAJ.

 

Wspólna wycieczka cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że nawet w dniu startu przejazdu zgłaszały się jeszcze chętne osoby do uczestnictwa w wydarzeniu. Ogólnie w imprezie wzięło udział ponad stu rowerzystów, a to wszystko mimo kapryśnej pogody, która towarzyszyła wszystkim przez prawie cały dzień. Na tarnogórski Rynek przybyły osoby nie tylko zamieszkałe w Tarnowskich Górach, ale wśród obecnych znajdowali się także mieszkańcy Bytomia, Zabrza czy Piekar Śląskich, którzy prężnie działają w swoich rowerowych stowarzyszeniach.

 

Wydarzenie otworzyły przemówienia prezesa TS Gwarek, pana Marka Porady oraz kierownika Biura Promocji Miasta Tarnowskie Góry, pana Piotra Koraba, którzy mimo kapryśnej aury bez cienia wątpliwości zdecydowali się na uczestnictwo w przejeździe. Grupa rowerzystów, odpowiednio przygotowanych do przejazdu ruszyła szlakiem tarnogórskich zabytków. Na mapie szlaku pojawił się między innymi przystanki w Parku Miejskim, Zamku przy ulicy Pyskowickiej, Sztolni Czarnego Pstrąga, Źródełku Młodości w Reptach Śląskich, Rezerwacie Segiet, czy Zabytkowej Kopalni Srebra. Przy każdym przystanku na uczestników czekał już przewodnik, którzy zaznajamiał przyjezdnych z historią danego miejsca. Całość przejazdu bacznie obserwował samochód bezpieczeństwa, który zaopatrywał uczestników we wody. Finisz przejazdu miał miejsce na „Żabich Stawach” przy ulicy Czarnohuckiej w Sowicach, gdzie czekał już na strudzonych uczestników w zamian za ambitną postawę poczęstunek w postaci ciepłej kawy, herbaty czy kiełbaski, które w sam raz wkomponowały się w ten chłodny dzień.

 

Całość rajdu zajęła co prawda parę godzin, ale ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom wydarzenia. Wszyscy mogliśmy raz jeszcze zobaczyć, jak wiele w naszym mieście znajduje się cudownych zabytków, wartych odwiedzin. Dziękujemy także Komendzie Policji w Tarnowskich Górach, która przez cały czas zabezpieczała przejazd rowerzystów ulicami Tarnowskich Gór. Przede wszystkim dziękujemy uczestnikom wydarzenia, którzy licznie pomogli stworzyć ten niesamowity i pełen wrażeń dzień. Podziękowania ślemy także właścicielowi firmy Selto Group, panu Sebastianowi Korpakowi, który za pomocą dronu uwiecznił przejazd rowerzystów na materiale filmowym.

 

Dla nas był to pierwszy tego typu występ w postaci organizatora wydarzenia rowerowego. Po licznych podziękowaniach ze strony uczestników możemy Was zapewnić, że planujemy już kontynuację tego świetnego przedsięwzięcia. Jednak kiedy one nastąpi i w jakiej formie, dowiecie się Państwo w swoim czasie. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz