Wczoraj drużyna Gwarka Tarnowskie Góry poznała swojego rywala w półfinale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. O awans do finału rozgrywek pucharowych tarnogórzanie zagrają z Piastem Ożarowice, który w środę pokonał po dogrywce Ruch Radzionków 2:1 (1:1).

 

Drużyna z Tarnowskich Gór awans do półfinału uzyskała już tydzień temu, pokonując dopiero po rzutach karnych zespół Bytomskiego Sportu 5:4 (po dogrywce 0:0). Był to jedyny mecz ćwierćfinałowy, który po opadach deszczu udało się wtedy rozegrać. W dniu wczorajszym dokończono ten etap rozgrywek. Dość nieoczekiwanie rywalem Gwarka w walce o finał będzie Piast Ożarowice, który po dogrywce pokonał IV-ligowych Ruch Radzionków 2:1 (po 90-ciu minutach gry było 1:1).

 

Drużyna z Ożarowic jest tegorocznym beniaminkiem katowickiej Zina Ligi Okręgowej. Początek sezonu dla Piasta nie należy jednak do udanych. Ożarowiczanie po sześciu meczach mają do tej pory uzbierane zaledwie dwa punkty i zamykają ligową tabelę. Drużynę przejął w ostatnich tygodniach trener Michał Budny, który przed ośmioma laty pracował w Gwarku Tarnowskie Góry. Jak widać „efekt nowej miotły” zadziałał, bowiem pierwszy sukces z Piastem trener Budny ma już za sobą, awansując ze swoją drużyną w rozgrywkach Pucharu Polski.

 

Ostatni raz obydwie drużyny spotkały się ze sobą w rozgrywkach IV grupy katowickiej Ligi Okręgowej w sezonie 2011/2012. W rundzie jesiennej tarnogórzanie pokonali u siebie rywala 3:1 po dwóch bramkach Bartosza Polisa oraz jednej Karola Kajdy. Na wiosnę zwycięstwo prowadzonych jeszcze wtedy przez trenera Jarosława Brysia tarnogórzan było jeszcze bardziej efektowne. Gwarek wygrał w Ożarowicach 4:1 po dwóch bramkach Bartosza Polisa oraz jednej Tadeusza Urbainczyka i Ariela Lindnera. W całych rozgrywkach Gwarek zajął pierwsze miejsce, uzyskując historyczny awans do IV ligi. Piast sezon 2011/2012 zakończył na miejscu spadkowym. Po pięciu latach gry w bytomskiej A-klasie drużyna z Ożarowic ponownie gra szczebel wyżej i ponownie zmierzy się z Gwarkiem, tym razem już w Pucharze Polski.

 

W pierwszej rundzie rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Bytom, drużyna z Ożarowic pokonała na wyjeździe Rodło Górniki 3:0 po dwóch bramkach Piotra Kocota i jednej Tadeusza Bąbika. Ta sama dwójka rozstrzygnęła także kwestię awansu w środę. Tym razem to Bąbik doprowadził w meczu z Ruchem Radzionków do wyrównania, a zwycięskiego gola zdobył w dogrywce Piotr Kocot.

 

W drugiej parze półfinałowej zmierzą się Orzeł Miedary z Szombierkami Bytom. Gwarek swój mecz z Piastem Ożarowice rozegra na boisku rywala. Termin meczu nie został jednak jeszcze wyznaczony. Najprawdopodobniej do spotkania dojdzie jeszcze w październiku.

Dodaj komentarz