Na piątkowym zebraniu przedstawicieli klubów wchodzących w skład Podokręgu Bytom rozlosowano pary 1 rundy rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu regionalnym. Łącznie do rozgrywek przystąpią 22 drużyny, z czego 6 z nich otrzymało od organizatorów tzw. „wolny los”.

 

Po raz pierwszy od sezonu 2007/2008 Gwarek do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu regionalnym zgłosił dwie drużyny. Pierwsza z nich to drużyna seniorów, występująca na boiskach III-ligi. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko z racji bycia najwyżej sklasyfikowaną drużyną wchodzącą w skład klubów zrzeszonych w Podokręgu Bytom została rozstawiona i swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. Przeciwnikiem trzeciej drużyny rozgrywek III ligi ubiegłego sezonu będzie tegoroczny spadkowicz z katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej – Piast Ożarowice. To właśnie z tą drużyną Gwarek rozegrał półfinałowe spotkanie w minionej edycji rozgrywek, które wygrał na boisku w Ożarowicach 3:1. Wcześniej podopieczni byłego trenera Gwarka, a więc Michała Budnego sensacyjnie wyeliminowali po dogrywce Ruch Radzionków (2:1).

 

Jako „Gwarek II Tarnowskie Góry” do rozgrywek pucharowych została zgłoszona najstarsza z naszych drużyn młodzieżowych, a więc występujący w II Lidze Wojewódzkiej A1 zespół Juniorów Starszych. Podopieczni trenera Bartłomieja Cymerysa nie byli zespołem rozstawionym, więc zagrają mecz w roli gospodarza na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2. Los sprawił, iż nasi Juniorzy o awans do następnej rundy powalczą z występującą w B-Klasie Nadzieją Bytom.

 

Pary 1 rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom 2018/2019 (22 sierpnia, środa, godz. 17:00):

Orkan Dąbrówka Wielka – Ruch Radzionków, Rozbark Bytom – Olimpia Boruszowice, Gwarek II Tarnowskie Góry – Nadzieja Bytom, Sokół Orzech – Drama Zbrosławice, Sokół Zbrosławice – Szombierki Bytom, Silesia Miechowice – Orzeł Miedary, Piast Ożarowice – Gwarek Tarnowskie Góry, Odra Miasteczko Śląskie – BS Polonia Bytom.

Wolny los: Rodło Górniki, Czarni Kozłowa Góra, Tęcza Zandek, Orzeł Koty, Górnik Bobrowniki Śląskie, Unia Strzybnica.

 

Przypomnijmy, iż trofeum z sezonu 2017/2018 bronić będzie w nadchodzącej edycji właśnie drużyna Gwarka Tarnowskie Góry.

Dodaj komentarz