Przed nami kolejna prezentacja nowych twarzy w Gwarku. 19-letni Paweł Starzyński to drugi obok Alberta Piwko nowy zawodnik naszego Klubu. Podobnie jak Piwko, także i Starzyński do Gwarka trafił na zasadzie wypożyczenia z chorzowskiego Ruchu.

 

Urodzony w Katowicach Paweł Starzyński to wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” Katowice, z którego trafił właśnie do Ruchu Chorzów. Ostatni sezon nasz nowy zawodnik spędził skutecznie walcząc z niebieskimi w barażach o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Jego bardzo dobra postawa zaowocowała występami w pierwszej drużynie z Chorzowa. W ubiegłym sezonie w Nice 1 Lidze Paweł zaliczył łącznie trzy występy, a także walczył z Ruchem w rozgrywkach Pucharu Polski. 

 

Boczny obrońca ze względu na wiek posiada status młodzieżowca. Przez sztab trenerski naszej drużyny Paweł był obserwowany już od samego początku letniego okresu przygotowawczego. W trakcie przygotowań Paweł Starzyński nabawił się lekkiej kontuzji, która jednak nie przeszkodziła mu w angażu w naszym Klubie. Wierzymy, że Paweł szybko dojdzie do zdrowia i w pełni sił będzie reprezentował zielono-żółto-czarne barwy w najbliższym sezonie.

 

Pawła Starzyńskiego serdecznie witamy w Gwarku i życzymy mu samych udanych występów!

Dodaj komentarz