Już dziś gracze Gwarka pojadą do Miedar, by zmierzyć się z miejscowym Orłem i powalczyć o awans do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom.

 

W swojej dotychczasowej pucharowej przygodzie Gwarek zostawił w polu pokonanych cztery drużyny. Pierwszym przeciwnikiem był GKS Andaluzja Piekary Śląskie. W meczu tym Gwarek zwyciężył 3:0 po bramkach Gryca, Joachima i Stanka. W drugiej rundzie przyszło nam się zmierzyć z Ruchem Radzionków. Po widowiskowym meczu Duma Srebrnego Miasta ostatecznie wywalczyła awans do kolejnej rundy po bramkach Daniela Barbusa i, ponownie, Karola Stanka. W trzeciej rundzie było kilka zawirowań, jednak ostatecznie DKS Czarni Kozłowa Góra zdecydowali się na rezygnację z udziału w Pucharze, co pozwoliło na bezpośrednią promocję zespołu Łukasza Ganowicza do półfinału.

Nasz najbliższy rywal, LKS Orzeł Miedary, aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Zina Klasy Okręgowej w śląskiej grupie pierwszej, a do liderującej drużyny Dramy Zbrosławice traci trzy oczka. W bieżącym sezonie ekipa z Miedar nie odniosła jeszcze porażki, co sprawia, że nadchodzący mecz zapowiada się bardzo interesująco.

Na zwycięzcę tego pojedynku, w finale Pucharu Polski bytomskiego podokręgu, już czeka Polonia Bytom, która gładko pokonała Szobierki 3:0 w drugim półfinale.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie Orła w Miedarach, a pierwszy gwizdek wybrzmi o godz. 16:30. 

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz