Zgodnie z decyzją Zarządu Polskiego Związki Piłki Nożnej, która na wczorajszym nadzwyczajnym posiedzeniu w siedzibie Związku w Warszawie obradowała na temat obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich na różnych szczeblach piłkarskich w naszym kraju. Dotyczy to również III ligi, w której występuje nasz Klub.

 

W opublikowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej komunikacie czytamy, że:

Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie.

 

Oznacza to, że zarówno Pierwsza Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry, drużyna Rezerw, jak i pozostałe grupy młodzieżowe nie zagrają o punkty w tym miesiącu. O ile większość drużyn Akademii Piłkarskiej Gwarka swoje rozgrywki miała zacząć w kwietniu, tak Rezerwy Gwarka oraz zespoły Juniorów i Trampkarzy rywalizację ligową w 2020 roku miały rozpocząć jeszcze w marcu. Dziś już wiemy, że przerwa spowodowana zagrożeniem wirusem COVID-19 potrwa jeszcze przynajmniej dwa tygodnie.

 

O kolejnych informacjach dotyczących wydłużenia przerwy w rozgrywkach, bądź jej skróceniu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Dodaj komentarz