Meczem drugiej drużyny tarnogórskiego Gwarka z bytomską Nadzieją rozpoczniemy zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć dopiero w przyszłą środę zostało za zgodą obydwóch klubów przeniesione na świąteczną środę, dzięki czemu meczem w Tarnowskich Górach zainaugurujemy rozgrywki pucharowe na szczeblu regionalnym.

 

Już w środę na głównej płycie stadionu TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego o godzinie 17:00 nasza młodzież zagra spotkanie z występującą na co dzień w bytomskiej B-Klasie Nadzieją Bytom. Dla podopiecznych trenera Bartłomieja Cymerysa będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozgrywkami ligowymi, które po reorganizacji rozgrywek rozpoczną się na początku września. Gwarek II Tarnowskie Góry, bo pod taką nazwą tarnogórska młodzież wystąpi w rozgrywkach pucharowych, do Pucharu Polski na szczeblu regionalnym wystąpi po wielu latach przerwy. Nasza drużyna będzie miała zatem możliwość wystąpić w rozgrywkach seniorskich, a wynik losowania oraz rozstawienie w pucharowej drabince naszego zespołu sprawiły, iż Puchar Polski wraca do Tarnowskich Gór po kilkuletniej przerwie.

 

Tydzień później swój mecz w rozgrywkach pucharowych mieli zacząć nasi Seniorzy. Prowadzeni przez trenera Krzysztofa Górecko tarnogórzanie, którzy bronią w tym roku wywalczonego w kwietniu trofeum swoje zmagania mieli rozpocząć meczem w Ożarowicach z tamtejszym Piastem. Niestety w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, iż władze klubu z Ożarowic zmuszone były wycofać swój zespół z rozgrywek seniorskich, w tym również z rozgrywek o Puchar Polski. Szkoda, że drużyna z tak dobrą infrastrukturą oraz efektywnym szkoleniem młodzieży w Powiecie Tarnogórskim nie będzie mogła zaprezentować się w tegorocznych rozgrywkach. Mamy nadzieję, iż zespół Piasta szybko stanie na nogi i za rok skutecznie wróci do rozgrywek ligowych. W tym wypadku nasza drużyna najprawdopodobniej automatycznie uzyska awans do następnej rundy.

 

II runda rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom zostanie rozegrana w środę 15 września o godzinie 16:30. 

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na pucharowe spotkanie Gwarka II Tarnowskie Góry z Nadzieją Bytom, które zostanie rozegrane w środę 15 sierpnia o godzinie 17:00 na głównej płycie stadionu Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Kasa biletowa zostanie otwarta tradycyjnie na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Bilety na to spotkanie to zaledwie 5 zł oraz 3 zł ulgowe. Dla posiadaczy karnetów kibica wejście na mecze pucharowe są darmowe.

Dodaj komentarz