Gwarek Tarnowskie Góry powoli przygotowuje się do sezonuu 2020/2021. Na obiekcie w Piekarach Śląskich odbył się dziś sparing z udziałem aspirujących do gry w Gwarku zawodników z drużyną Dramy Zbrosławice. Test mecz zakończył się wygraną drużyny występującej w pierwszej grupie „Haiz” ligi Śląskiej.

 

Zespół Dramy Zbrosławice, który zimą dokonał kilku ciekawych wzmocnień zaprezentował się dziś na tle Gwarka z bardzo dobrej strony. Tarnogórzanie do Piekar Śląskich udali się wyłącznie graczami testowanymi, w ktorej zdecydowaną większość stanowili młodzieżowcy, gdyż zawodnicy III-ligowego zespołu przebywają obecnie na urlopach po długim okresie roztrenowania.

 

Drużyna ze Zbrosławic, wśród której nie zabrakło również zawodników testowanych o wyniku spotkania przesądziła w drugiej połowie. Po pierwszej, bezbramkowej części meczu do siatki naszej drużyny trafił Artur Koschny oraz dwukrotnie nowy zawodnik w talii kart trenera Dariusza Dwojaka, Jakub Janik. Młodzieżowcy, którzy zagrali dziś w Gwarku bedą pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego tarnogórzan, ale ich los przede wszystkim zależeć będzie od kolejnych występów w sparingach wchodzących w skład letniego okresu przygotowawczego.

 

Trener Gwarka Krzysztof Górecko o sobotnim sparingu z Dramą Zbroslawice:

„Rozegraliśmy dziś pierwsze tego lata zawody kontrolne, w których jako sztab szkoleniowy mieliśmy okazję przyglądać się aspirującym do gry w Gwarku zawodnikom. Około 90 % z nich stanowili młodzieżowcy, stąd widać było brak ich doświadczenia w drugiej połowie spotkania. Kilku z nich wypadło jednak bardzo pozytywnie. Przyglądamy się obecnie głównie młodzieżowcom. Na pewno jakaś część z nich dostanie swoje kolejne szanse w następnych meczach sparingowych. Dziś wynik nie był najważniejszy, jednak fajnie, że udało się taki sparing z udziałem zespołu Dramy zagrać.”

 

Nasi podstawowi zawodnicy do zajęć wrócą po urlopach w poniedziałek 29 czerwca.

 

Dodaj komentarz