Długo oczekiwaliśmy spotkania finałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Wielokrotnie próbując rozegrać mecz w dogodniejszych terminach spotykaliśmy się z odmową drużyny Szombierek Bytom oraz Władz Podokręgu Bytom. Ostatnie dni pokazały jednak, że ten długo oczekiwany przez wszystkich mecz może zamienić się w jeden, wielki skandal…

 

Informujemy wszystkich Kibiców klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry, iż Podokręg Bytom swoim pismem z dnia 20 czerwca 2020 roku ostatecznie wyznaczył finał Pucharu Polski na dzień 11 lipca 2020 roku, co spowodowało, iż sztab szkoleniowy zaplanował urlopy zawodników Gwarka w taki sposób, aby jak najbardziej profesjonalnie przygotować się do meczu finału Pucharu Polski, który co jeszcze raz podkreślamy miał odbyć się w dniu 11 lipca 2020 roku.

 

Po kilku dniach, z niewiadomych przyczyn w piątek wieczorem w dniu 26 czerwca otrzymaliśmy pismo z nakazem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski w dniu 30 czerwca bieżącego roku. Sytuacja jest totalnie niezrozumiała dla klubu TS Gwarek, ponieważ podporządkowując się poprzedniej decyzji Podokręgu Bytom, część zawodników przebywa na urlopach do dnia 3 lipca 2020 roku. W chwili obecnej Gwarek nie jest w stanie uzbierać obecnie na mecz nawet 11 zawodników.

 

Jak stwierdza Prezes Zarządu TS Gwarek, pan Krzysztof Kostka:

Z poważnego finału, który dla całego środowiska piłkarskiego TS Gwarek jest dużym świętem, w niezrozumiały i niekompetentny sposób podjęto decyzję krzywdzące środowisko piłkarskie. Podważa to naruszenie powagi wieloletnich tradycji postępowania fair-play Podokręgu Bytom. Sprzeciwiamy się takiemu traktowaniu klubów sportowych o wieloletnich tradycjach. Wystosowaliśmy do Podokręgu Bytom pismo w tej sprawie, czekając ponownie na rozpatrzenie. Nie z naszej winy grozi nam walkower, który będzie dla nas totalnym skandalem!

 

Poniżej przedstawiamy Państwu wystosowane do Władz Podokręgu Bytom pismo w sprawie przedmiotowego meczu Pucharu Polski.

PP_final-Gwarek

 

1 komentarz

  • izydor 29 / 06 / 2020 Reply

    tak zmieniono by skasować Gwarka a pieniadze poszły wiadomo

Dodaj komentarz