W drugim sobotnim meczu kontrolnym Gwarek Tarnowskie Góry przegrał na wyjeździe z I-ligowym GKS-em 1962 Jastrzębie 3:1 (2:1). Potyczka z występującym w Fortuna 1 Lidze rywalem nie należała do łatwych, a faworyt spotkania objął prowadzenie po dwóch bramkach Jakuba Wróbla. Tarnogórzanie odpowiedzieli pod koniec pierwszej połowy trafieniem Adama Dzido, jednak ostatnie słowo w meczu należało do gospodarzy, a wynik meczu ustawiła bramka dla GKS-u autorstwa Dominika Szczęcha z rzutu karnego.

Dużo mocniejszy skład sztab szkoleniowy tarnogórskiego Gwarka zabrał do Jastrzębia, gdzie w drugim sobotnim sparingu nasza drużyna mierzyła się z I-ligowym GKS-em 1962 Jastrzębie. Miejscowi, dla których sprawdzian z Gwarkiem był próbą generalną przed startem rozgrywek ligowych już w pierwszej połowie objął prowadzenie. Swoją obecność na boisku zaznaczył dwiema bramkami w krótkim okresie czasu Jakub Wróbel. Nadzieję na korzystny wynik dla Gwarka wlał w serca tarnogórskich kibiców Adam Dzido, który na minutę przed końcem pierwszej części gry umieścił piłkę w siatce rywali. Faworyzowany reprezentant rozgrywek Fortuna 1 Ligi swoje prowadzenie podwyższył w 73′ minucie, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Dominik Szczęch. Różnica dwóch poziomów rozgrywkowych była w meczu widoczna, przez co to gospodarze mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Było to drugie w ostatnim czasie spotkanie kontrolne z udziałem GKS-u oraz Gwarka. Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to w Rybniku padł bezbramkowy remis.

W drużynie Gwarka wystąpili w meczu zawodnicy z pierwszej drużyny, a także zawodnicy testowani, którzy są już bardzo blisko gry w tarnogórskim zespole w sezonie 2019/2020. Następny mecz kontrolny podopieczni trenera Krzysztofa Górecko rozegrają w najbliższą środę, a ich rywalem będzie tegoroczny beniaminek „Haiz” IV Ligi Śląskiej, Odra Wodzisław Śląski.