Gwarek Tarnowskie Góry przegrał na własnym boisku z Wartą Zawiercie 0:2 (0:1) w swoim czwartym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2019/2020. Dla tarnogórzan była to pierwsza porażka podczas swoich meczów wchodzących w skład letniego okresu przygotowawczego.

Szansę występu przeciwko drugiej drużynie poprzedniego sezonu „Haiz” IV Ligi Śląskiego otrzymali dziś w barwach Gwarka głównie zawodnicy szerszego składu gospodarzy, uzupełnieni paroma zawodnikami testowanymi. Przebieg całego nie wskazywał na dominację jednej, bądź drugiej drużyny. Goście, którzy na obiekt przy ul. Wojska Polskiego wrócili po niecałych trzech latach przerwy objęli prowadzenie w 41′ minucie, kiedy to skutecznie zakończyli strzałem z bliska akcję zaczętą lewą stroną boiska. Prowadzenie w meczu podopieczni trenera Roberta Majchrzaka podwyższyli w 84′ minucie, wykorzystując błąd w defensywie gospodarzy. W barwach Gwarka oprócz wspomnianej już wcześniej grupy zawodników szerszego składu oraz zawodników testowanych uzupełnili Patryk Timochina, Mateusz Rosół, Sebastian Dworaczek oraz Dawid Fojcik.

Jeszcze dzisiaj podstawowy skład Gwarka zagra kolejny zaplanowany na sobotę sparing. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko będzie I-ligowy GKS 1962 Jastrzębie, a mecz zostanie rozegrany na bocznym boisku pierwszoligowca.