Sobotnie granie czas zacząć. W swoim pierwszym meczu kontrolnym Gwarek pokonał I-ligowy GKS Katowice 2:1 (2:1). Sparing rozegrany został o godzinie 10:00 na boisku treningowym popularnej „GieKSy” . Gra kontrolna miała charakter otwarty, więc zebrani kibice zobaczyli ciekawe widowisko, okraszone trzema bramkami.

Obydwie drużyny zaplanowały na sobotę dwie gry kontrolne. Poranne granie w pierwszym sparingu lepiej rozpoczęli goście. W 10′ minucie meczu byli zawodnicy GKS-u, czyli Grzegorz Fonfara i Kamil Cholerzyński wyprowadzili swój obecny zespół na prowadzenie. Pierwszy dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, a drugi skutecznie główkował. Przeciwnicy wyrównali niecały kwadrans później, a dośrodkowanie Jakuba Kantyki z bliskiej odległości wykończył Dalibor Volas. Przesądzającą o zwycięstwie bramkę zdobył w 30′ minucie meczu zawodnik testowany, precyzyjnie umieszczając piłkę w bramce obok słupka.

Druga połowa, mimo, że bez bramek również była dla kibica atrakcyjna. Na początku drugiej części meczu bliski szczęścia był inny gracz GKS-u – Paweł. Juraszczyk. Wypożyczony z Katowic zawodnik z bliskiej odległości trafił piłką w słupek. Dogodną okazję miał także wprowadzony na drugą połowę Dawid Jarka, ale piłka po uderzeniu głową naszego najlepszego napastnika przeleciała nad poprzeczką. Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Najlepsze sytuacje strzeleckie zmarnowali jednak nowe nabytki „GieKSy” – Dominik Bronisławski oraz Adrian Łyszczarz.

Po południu obydwie drużyny rozegrają po jeszcze jednym meczu. Tarnogórzanie z Katowic ruszyli w drogę do Preczowa na mecz z beniaminkiem „Haiz” IV ligi śląskiej, Unią Dąbrowa Górnicza. Dłuższa podróż czeka katowiczan, na których po meczu czekał już autokar do Łodzi, gdzie o godzinie 18:00 zagrają w zamkniętej dla kibiców potyczce z Widzewem Łódź.

GKS „GieKSa” KATOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:2 (1:2)

0:1 – Kamil Cholerzyński 10 min.

1:1 – Dalibor Volas 22 min.

1:2 – Zawodnik testowany 30 min.

Sędzia: Andrzej Majcher (KS Zabrze)

GKS: Frankowski – Wnuk, Pjetrovic, Midzierski, Szczyrba – Kantyka, Jedyński, Małecki, Tabiś – Łyszczarz, Volas. Grali także: Baran, Marędowski, Kurowski, Podstawa, Bronisławski, Kupec, Grzechynka. Trener: Jacek PASZULEWICZ

GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Dzido, Cholerzyński, Śliwa – Zawodnik testowany I, Fonfara, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III – Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V. Grali także: Cymerys, Juraszczyk, Górka, Pach, Jarka oraz dwóch zawodników testowanych. Trener: Krzysztof GÓRECKO