Adam Krzęciesa (z prawej) jako trener Gwarka. Fot. Ewa Ożdżyńska

W przedsezonowym okresie przygotowawczym warto przypomnieć sobie występy naszych drużyn młodzieżowych. Dla niektórych minione rozgrywki były bardzo udane. Do tego grona należy drużyna Juniorów Młodszych. Nasi zawodnicy wygrali zdecydowanie swoją grupę mistrzowską, dzięki czemu nowy sezon zaczną od występów w lidze wojewódzkiej. Awans ten to zasługa czyniących coraz większe postępy naszej młodzieży, jak i trenera Adama Krzęciesy, dla którego było to ukoronowanie jego pracy trenerskiej w Gwarku.

 

Nasza drużyna rozegrała wiosną 14 meczów. Na ich końcowy rezultat zebrało się 12 zwycięstw, 1 remis oraz zaledwie 1 porażka. Młodzi tarnogórzanie zgromadzili 37 punktów i o 5 „oczek” wyprzedzili swojego najgroźniejszego rywala, Olimpię Piekary Śląskie. Tarnogórska młodzież zdobyła podczas swoich wiosennych meczów aż 61 bramek, tracąc ich ledwie 11. Na tak dużą liczbę goli zdobytych przez naszą drużyną zebrały się trafienia aż 16 zawodników. Najwięcej goli dla Gwarka były autorstwa Dominika Lemke oraz Piotra Skrabani (po 8 bramek), a także Jakuba Pawłowskiego (7 bramek). Ich osiągnięcia były zdecydowanie najlepsze w lidze, przez co awans do rozgrywek wojewódzkich jest dla naszych zawodników nagrodą za ich wiosenną postawę.

 

Autorem sukcesu był także trener drużyny Adam Krzęciesa. Czerwcowy awans z drużyną Juniorów Młodszych był ostatnim w roli trenera Gwarka. Adam, który w tarnogórskim klubie pojawił się na początku sezonu 2011/2012 przez pięć lat z powodzeniem reprezentował nasz zespół. Z kapitańską opaską na ręce rozegrał w Gwarku ponad 100 ligowych meczów. W Gwarku trenował także drużyny juniorskie oraz trampkarzy. Przez ostatnie dwa sezony z powodzeniem prowadził występujący w katowickiej „Zina” Lidze Okręgowej zespół Orła Miedary, z którym zajął na koniec sezonu 2017/2018 wysokie, czwarte miejsce. Pod koniec sezonu został także trenerem IV-ligowej wówczas Sparty Lubliniec.

 

Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry chciałby bardzo podziękować Adamowi za wieloletni wkład w rozwój Akademii Piłkarskiej „Gwarka” Tarnowskie Góry. Tym samym życzymy Adamowi powodzenia oraz dalszych sukcesów w karierze trenerskiej. Na prośbę trenera zamieszczamy oficjalne podziękowanie, którym Adam Krzęciesa chciałby się podzielić z Zarządem Klubu, pracownikami, a także kibicami:

„Wszyscy moi zawodnicy zasłużyli na ogromne słowa pochwały za zaangażowanie w treningi i mecze ligowe. Frekwencja na treningach była bardzo duża, co tylko pokazuje, jak chłopakom zależało na tym awansie. Również wsparcie chłopaków z drużyny trenera Cymerysa spowodowało, że udało się ostatecznie wygrać tą ligę. Dziękuję przede wszystkim moim chłopakom za ten czas, w którym mogliśmy razem współpracować i życzę im powodzenia w dalszej przygodzie z piłką. Dziękuję wszystkim trenerom pracującym w Klubie, z którymi współpraca była przyjemnością i zawsze mogłem na Nich liczyć. No i dziękuję wszystkim ludziom zaangażowanym w ten Klub: Prezesowi Markowi Poradzie, najlepszej ekipie sekretariatu w Polsce, Panu Eugeniuszowi Hermanowi i wszystkim, którzy w Gwarku działają, a o których nie ma głośno. Dziękuję za te lata i do zobaczenia…”

2002 (1024x491)

Zwycięska drużyna Juniorów Młodszych w sezonie 2018/2019 razem z trenerem Adamem Krzęciesą.

 

Trenerze, dziękujemy za wszystko!

 

miasto_dofinansowanie

 

Dodaj komentarz