Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry przegrała dziś w meczu kontrolnym rozegranym w Piekarach Śląskich z Decorem Bełk 2:3 (1:1). Był to szósty mecz sparingowy naszej drużyny w zimowym okresie przygotowawczym. Tarnogórzanie zdobyli pierwszą i ostatnią bramkę w meczu, a na listę strzelców wpisali się Dawid Jarka oraz Sławomir Pach.

Od pierwszej minuty oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko stworzone przez obydwa zespoły. Już w pierwszej minucie meczu Andrzej Wiśniewski został sprawdzony i zmuszony do interwencji przy strzale z dystansu jednego z zawodników drużyny rywala. W odpowiedzi podobnym strzałem cztery minuty później popisał się Rafał Kuliński, jednak i tym razem z rywalizacji zwycięsko wyszedł bramkarz. W 11′ minucie meczu Kuliński zagrał świetną piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Mazurka, który widząc wychodzącego z bramki Mateusza Łobaczewskiego zdecydował się na strzał lobem, lecz piłka opadła jedynie na górną siatkę bramki drużyny z Bełku. Niecałe dziesięć minut później strzał Mazurka poprawił bardzo aktywny Kuliński. Szczęście było bardzo blisko, bowiem praktycznie z linii bramkowej piłkę wybił obrońca rywala. Dwie minuty później akcję przeprowadzili IV-ligowcy z Bełku, a Wojciech Rasek silnym strzałem zmusił Wiśniewskiego do ponownej interwencji. Po tej akcji Decor wykonywał rzut rożny, po którym piłka wpadła do bramki tarnogórzan. Dośrodkowaną tuż przy słupku piłkę do bramki skierował Damian Olczak. Pięć minut później odpowiedzieć mógł Sebastian Pączko, jednak dwa oddane przez ofensywnego zawodnika Gwarka strzały wybronił Łobaczewski. W 37′ minucie tarnogórzanie wreszcie dopięli swego. Faulowany w polu karnym był Dawid Jarka, a sam poszkodowany chwilę później doprowadził pewnym strzałem do wyrównania. W samej końcówce pierwszej odsłony meczu doskonałą sytuację na ponowne objęcie prowadzenia mieli rywale, ale wynik już do przerwy nie uległ zmianie.

Przez pierwszą część drugiej połowy na boisku nie działo się nic nadzwyczajnego. W obydwóch drużynach nastąpiło sporo zmian i drużyny ponownie musiały się długo „poznawać”. Jako pierwszy do strzału sygnał Gwarkowi dał Mateusz Mazurek, który lobem próbował zaskoczył stojącego pomiędzy słupkami bramki Decoru Witka. W 64′ minucie przeciwnicy ponownie objęli prowadzenie. Ponownie nastąpiło one przy rzucie rożnym, a tym razem strzałem z linii pola karnego Mateusza Rosoła pokonał Wojciech Orzeł. W zespole Gwarka w drugiej połowie jedną z najjaśniejszych osób na boisku był znów Sławomir Pach. Doświadczony zawodnik naszej drużyny ponownie przyjmował na siebie grę, tworząc sobie oraz swoim kolegom możliwości ponownego doprowadzenia do wyrównania. Tarnogórzanie krótko po 70′ minucie stworzyli sobie właśnie dzięki Pachowi kilka okazji do zdobycia gola. Najpierw uderzenie byłego zawodnika m.in. Zagłębia Lubin było minimalnie niecelne, a już kilka minut później posłał on dokładną piłkę na głowę Patryka Joachima, którego strzał wybronił Witek. W 78′ minucie błąd w środkowej strefie boiska kosztował naszą drużynę stratę trzeciego gola, a szybkie wyjście z piłką na pole karne Gwarka zakończył płaskim strzałem tuż przy słupku Kamil Maj. Dziesięć minut później raz jeszcze błysnął Pach. Tym razem przy pomocy Jakuba Dyląga udało się zdobyć Gwarkowi drugiego gola w meczu. Boczny defensor tarnogórzan posłał dokładne podanie w pole karne, a aktywny w meczu Pach skierował piłkę do bramki Decoru. Na wyrównanie zabrakło już czasu i druga porażka podczas zimowych gier kontrolnych stała się faktem.

Mecz z Decor-em Bełk był pierwszą konfrontacją obydwóch drużyn od pamiętnych, zwycięskich dla naszej drużyny meczów barażowych o awans do III ligi z czerwca 2017 roku. Tym razem górą byli gracze z Bełku i choć to tylko sparing, mogą odnotować drugie zwycięstwo w historii z Gwarkiem. Z Gwarkiem, który podczas sobotniego meczu ponownie miał bardzo długo ławkę zawodników nieobecnych. Kontuzję cały czas leczy Kamil Cholerzyński, do którego dołączyli przed sobotnim meczem Adam Dzido oraz Szymon Przystalski, a Sebastian Dworaczek musiał zaś sobotni mecz odpuścić z powodu choroby. Kolejny mecz kontrolny nasza drużyna zagra w reprezentantem czwartej grupy piłkarskiej III ligi, Podhalem Nowy Targ. Początek meczu o godzinie 13:15, a areną zmagań drużyn będzie boisko przeciwnika.

sparing, 15.02.2020r, obiekt MOSiR Piekary Śląskie, ul. Olimpijska

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – KS DECOR BEŁK 2:3 (1:1)

widzów: ok. 30

GWAREK: Wiśniewski (46′ Rosół) – Dyląg, Polak (46′ Timochina), Kołodziej, Pipia – Zawodnik testowany I (46′ Pytlik), Kuliński (66′ Polak), Mazurek (66′ Pączko), Zawodnik testowany II (46′ Pach), Pączko (46′ Zawodnik testowany III) – Jarka (46′ Joachim). Trener: Krzysztof GÓRECKO.

DECOR: Łobaczewski – Niewiedział, Orzeł, Święch, Groborz – Pańkowski, Reguła, Dymowski, Rasek – Sikora, Olczak. Zagrali również: Witek, Suchan, Maj, Zielonka, Wodecki, Grabiec, Lach, Wójcik. Trener: Marek PIOTROWICZ.