Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych na sobotę meczów kontrolnych z udziałem Gwarka Tarnowskie Góry. Tarnogórzanie pokonali na wyjeździe tegorocznego mistrza drugiej grupy „Haiz” IV Ligi Śląskiej, LKS Czaniec 3:0 (3:0). Zwycięstwo nasza drużyna zapewniła sobie już w pierwszej połowie, kiedy to na przestrzeni pięciu minut Gwarek zdobył trzy bramki.

W sobotni poranek w autokarze do Czańca na pierwszy sobotni sparing wsiadło piętnastu zawodników. Sztab trenerski zadecydował bowiem, że obecna kadra naszej drużyny, podzielona na dwie grupy zagra w sobotę dwa sparingi. Pierwsza grupa w delegacji zmierzyła się z LKS-em Czaniec. Na obiekcie, który gościł jeszcze niecały miesiąc temu pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi, podopieczni trenera Macieja Żaka podejmowali zupełnie inną drużynę Gwarka niż ta, która w środę w Nakle Śląskim grała ze Slavią Ruda Śląska. Przez pierwsze pół godziny oglądaliśmy wyrównane widowisko z lekką przewagą przyjezdnych. Przewaga została udokumentowana w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, a do siatki gospodarzy w odstępie kilku minut dwukrotnie trafił jeden z zawodników testowanych. Chwilę później tarnogórzanie kolejny raz gościli pod bramką drużyny z Czańca, a rzut rożny na bramkę zamienił Adam Dzido. Druga połowa w niczym nie odbiegała od tego, co działo się na placu gry w pierwszej połowie. Trener Gwarka Krzysztof Górecko dokonał paru korekt w składzie, jednak mimo wielu okazji do podwyższenia rezultatu nie udało się ponownie umieścić piłki w bramce. Skład Gwarka oprócz wspomnianego wcześniej Adama Dzido uzupełnił się także o Andrzeja Wiśniewskiego, Sławomira Pacha, Kamila Cholerzyńskiego, Mateusza Śliwę oraz Sebastiana Dworaczka, a także dziesięciu zawodników testowanych.

O godzinie 17:00 druga grupa zawodników zmierzy się w kolejnym sobotnim sparingu z tegorocznym zwycięzcą rozgrywek w katowickiej A-Klasy, Wawelem Wirek. Mecz odbędzie się na boisku przeciwnika.