W drugim sobotnim spotkaniu kontrolnym przed startem sezonu 2019/2020, Gwarek Tarnowskie Góry wysoko pokonał beniaminka katowicko – sosnowieckiej „Zina” Ligi Okręgowej, GKS Wawel Wirek aż 8:1 (3:0). Tarnogórzanie ponownie w pierwszej połowie wyszli na trzy bramkowe prowadzenie, a w drugiej połowie idąc za ciosem zaaplikowali przeciwnikowi jeszcze pięć bramek. W meczu z rywalem z dzielnicy Rudy Śląskiej zaprezentowali się głównie zawodnicy, którzy nie mieli okazji zaprezentowania się w pierwszym dzisiejszym meczu w Czańcu.

Intensywna dla Gwarka Tarnowskie Góry sobota kończyła się w Rudzie Śląskiej. Parę godzin po zwycięskim meczu w Czańcu sztab szkoleniowy naszej drużyny przeniósł się na obiekt Wawelu Wirek, gdzie odbył się drugi z zaplanowanych na dziś meczów kontrolnych Gwarka. Tam czekała już druga grupa zawodników, która uczestniczy obecnie w treningach naszej drużyny. Rywalem tarnogórskiego zespołu był GKS Wawel Wirek, z którym Gwarek ostatni raz mierzył się w zwycięskim dla siebie sezonie 2011/2012. Wtedy to podopieczni trenera Jarosława Brysia sezon zakończyli pierwszym w historii awansem do IV ligi, jednak w całym sezonie przegrali zaledwie jedno spotkanie – właśnie na obiekcie przy ul. Katowickiej. Po ponad siedmiu latach wiele w obydwu zespołach się zmieniło. Od pierwszej minuty w barwach Gwarka mecz rozpoczęli Mateusz Rosół, Jakub Dyląg, Patryk Timochina, Dawid Fojcik oraz Patryk Joachim, a także sześciu zawodników testowanych. Przewagę od pierwszych minut zyskali goście, którzy podobnie jak w pierwszym meczu w krótkim okresie czasu wyszli na prowadzenie dzięki zdobytym trzem bramkom w zaledwie sześć minut, a ich autorami została trójka zawodników testowanych. Znacznie łatwiej tarnogórzanom było zdobywać bramki po przerwie. Na drugą część spotkania trener Gwarka Krzysztof Górecko wprowadził cztery zmiany, a na placu gry oprócz Mateusza Śliwy, który zaliczył epizod w porannym meczu w Czańcu pojawili się także juniorzy Gwarka – Oskar Ziemianek oraz Mateusz Bednorz. Szybkie akcje gości przy narastającym zmęczeniu gospodarzy przynosiły III-ligowcowi kolejne trafienia. Oprócz następnych bramek aspirujących do gry w Gwarku zawodników na listę strzelców wpisał się również wspomniany wcześniej Bednorz, którzy zdobył dwie ostatnie w meczu bramki, ustalając wynik spotkania na 8:1 dla Gwarka.

dn. 13 lipca 2019r, stadion GKS Wawel Wirek, ul. Katowicka, Ruda Śląska – Wirek, sparing

GKS WAWEL WIREK – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:8 (0:3)

0:1 – Zawodnik testowany 22 min.

0:2 – Zawodnik testowany 24 min.

0:3 – Zawodnik testowany 28 min.

0:4 – Zawodnik testowany 47 min.

0:5 – Zawodnik testowany 59 min.

0:6 – Zawodnik testowany 67 min.

1:6 – Wawel Wirek 74 min.