W rozegranym w środowy wieczór kolejnym meczu kontrolnym Gwarka przed startem rundy wiosennej, tarnogórzanie pokonali występującego w czwartej grupie katowickiej Zina Ligi Okręgowej Orzeł Nakło Śląskie 4:0 (0:0). Drużyna z Nakła Śląskiego mimo widocznej różnicy klas długo skutecznie stawiała opór wyżej notowanemu rywalowi. Gole dla zwycięzców zdobywali Dawid Jarka (dwukrotnie), Sebastian Pączko, a także Jakub Dyląg.

Środowy sparing przez długi czas nie przebiegał po myśli tarnogórzan. Co prawda w meczu rozgrywanym w Rudzie Śląskiej ostatecznie górą byli tarnogórzanie, jednak zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością. Szczególnie pierwsza połowa była w wykonaniu Gwarka bardzo słaba. Przeciwnicy swoją walecznością wysoko postawili III-ligowcom swoją poprzeczkę, której tarnogórzanie długo nie potrafili byli przeskoczyć. Dopiero wejście w drugiej połowie najbardziej doświadczonych zawodników Gwarka pozwoliło naszej drużynie skupić się na zdobywaniu bramek. Już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania rzut karny na bramkę zamienił Dawid Jarka. Na kolejnego gola czekaliśmy ponad dwadzieścia minut. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Pączko, który strzałem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu. Trzeciego gola dla Gwarka w meczu zdobył ładną podcinką Jakub Dyląg. Strzelanie dla Gwarka rozpoczął oraz zakończył Dawid Jarka, skutecznym strzałem obok słupka bramki Orła.

Drużynę Gwarka w tym meczu poprowadził drugi trener tarnogórzan Sebastian Gawełczyk, który zastępował przebywającego na kursie UEFA Pro Krzysztofa Górecko. Dziś pierwszy trener naszej drużyny nie mógł skorzystać z usług jedynie Sławomira Pacha, którego brak na boisku był bardzo widoczny. Słowa uznania należą się jednak zawodnikom Orła Nakło Śląskie, którzy na mecz przybyli w jedenastu i cały mecz grali bez zmian w swojej drużynie. Następny mecz kontrolny tarnogórzanie rozegrają już w sobotę. Ich rywalem będzie ósma drużyna po rundzie jesiennej w czwartej grupie III ligi – Soła Oświęcim.

14.02..2018r, boisko ze sztuczną nawierzchnią MOSiR Ruda Śląska, Ruda Śląska – Nowy Bytom

LKS ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:4 (0:0)

0:1 – Dawid Jarka 43 min. (karny)

0:2 – Sebastian Pączko 67 min.

0:3 – Jakub Dyląg 74 min.

0:4 – Dawid Jarka 76 min.

Mecz rozegrano 2 x 40 minut.

sędzia główny: Mirosław Górecki (KS Katowice)

ORZEŁ: Zawodnik testowany I – Wieczorek, Zawodnik testowany II, Michna, Zawodnik testowany III, Bremer – Szol, Milota, Taszek, Wojewódka – Grygny. Trener: Tomasz WAC.

GWAREK: Wiśniewski (41′ Rosół) – Dyląg, Zawodnik testowany I (41′ Dzido), Mrozek (41′ Cymerys), Curyło (41′ Śliwa) – Timochina, Konieczny (65′ Korzus), Stanik (41′ Zawodnik testowany II), Korzus (41′ Fonfara), Górka (41′ Pączko) – Zawodnik testowany III (41′ Jarka). Trener: Sebastian GAWEŁCZYK.