Remisem 1:1 (0:1) zakończył się drugi tego lata sparing Gwarka Tarnowskie Góry. W sobotnie przedpołudnie podopieczni trenera Krzysztofa Górecko rozegrali mecz kontrolny na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie z tamtejszym Ruchem. Zgodnie z tradycją pierwszych meczów kontrolnych naszej drużyny była to kolejna możliwość sprawdzenia przez sztab szkoleniowy tarnogórzan wielu zawodników aspirujących do gry w Gwarku.

Skrót meczu (materiał zarejestrowany przez telewizję klubową RRTV): TUTAJ.

Mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Radzionkowie został określony przez sztab szkoleniowy naszej drużyny jako ważne przetarcie przed kolejnymi meczami sparingowymi. Drugi tego lata sparing odbył się bez sporej grupy zawodników pierwszej drużyny, stąd możliwość sprawdzenia się z Ruchem otrzymali głównie gracze testowani. Plusem sobotniego spotkania była również możliwość przetestowania zawodników na nowych pozycjach. Spotkanie z wymagającym Ruchem podsumował asystent trenera Krzysztofa Górecko, Sebastian Gawełczyk:

Sebastian Gawełczyk (asystent trenera): „Dzisiejszy sparing okazał się bardzo przydatnym sprawdzianem naszej pracy przez ostatni tydzień. Ze względu na możliwość sprawdzenia kolejnej grupy zawodników testowanych, mogliśmy ocenić ich pracę na boisku w meczu kontrolnym. Widać dziś było w naszej grze efekty ciężkięj pracy, którą zawodnicy wykonywali na treningach od tego tygodnia. Szczególnie ostatnie dwa dni dały im z pewnością mocno w kość, gdyż chłopcy bardzo mocno pracowali nie tylko na boisku, ale również na siłowni. Warto dziś pochwalić Rafała Kulińskiego i Sebastiana Siwka, który zagrali bardzo dobre spotkanie. W bramce świetnie bronił Mateusz Rosół, który wybronił nam kilka groźnych strzałów. Cieszymy się, że obyło się bez kontuzji, gdyż zawodnicy stopniowo wchodzą w okres przygotowawczy i dlatego nikt nie grał dziś dłużej niż 45 minut. Graliśmy dziś z dobrym przeciwnikiem, więc cieszymy się z kolejnej możliwości sprawdzenia nowych zawodników.”

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze, iż każda z drużyn zdobyła po jednej bramce w różnych połowach. Na przerwę goście schodzili z jednobramkową przewagą, a na listę strzelców wpisał się jeden z testowanych zawodników. Radzionkowianie do wyrównania doprowadzili na początku drugiej połowy, kiedy na boisku przebywali już zupełnie inni zawodnicy Gwarka. Bramkę dającą Ruchowi remis w tym meczu zdobył testowany zimą w Gwarku, Andrzej Piecuch.

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w środę. Rywalem Gwarka będzie występujący w Lidze Okręgowej „Bytom – Zabrze” Orzeł Miedary, prowadzony przez świetnie znanego w Gwarku, wieloletniego kapitana naszej drużyny – Adama Krzęciesę. Godzina oraz miejsce rozegrania sparingu zostaną ustalone w najbliższych dniach.