Przygotowujący się do sezonu 2017/2018 zespół Gwarka Tarnowskie Góry odniósł pierwsze zwycięstwo w letnich grach sparingowych. Tarnogórzanie pokonali w meczu kontrolnym rozegranym w Nakle Śląskim IV-ligową Sarmację Będzin 3:1 (0:1).

Po środowym meczu we Wilczy, do testowanych w Gwarku graczy dołączyło paru zawodników z pierwszej drużyny III-ligowca. I tak w bramce tarnogórskiej drużyny oglądaliśmy Andrzeja Wiśniewskiego oraz Mateusza Rosoła, w polu Alexandra Mrozka, Remigiusza Curyło, Adriana Sikorę, Oskara Stanika, Patryka Timochinę, a także Tadeusza Urbainczyka. Pozostali piłkarze Gwarka zamiast gry kontrolnej trenowali w spokoju na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego w Tarnowskich Górach. Zawodnicy testowani, wspomagani przez piłkarzy z pierwszej drużyny Gwarka wypadli w swoim drugim meczu tego lata całkiem nieźle.

Pierwsi co prawda gola zdobyli będzinianie. W 16′ minucie z bliskiej odległości Józef Misztal wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Lepiej na placu gry prezentowali się gracze Sarmacji, jednak złożona głównie z graczy testowanych drużyna Gwarka również miała swoje okazje. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników testowanych w naszej drużynie w dogodnej sytuacji uderzył piłką w słupek. Bramki niestety z tej akcji nie było, a chwilę później sędzia zawodów odgwizdał koniec pierwszej połowy.

W drugiej części gry sytuacja się odwróciła. Na boisku zaprezentowała się druga jedenastka Gwarka i to przyniosło pożądane efekty. To tarnogórzanie byli zespołem zdecydowanie lepszym, co potwierdziły trzy zdobyte w krótkim okresie gry bramki. Dwie z nich były autorstwa zawodnika testowanego, natomiast obydwie bramki młodzieżowca rozdzieliło trafienie Remigiusza Curyły. Bliscy szczęścia byli w sobotę także Tadeusz Urbainczyk oraz Patryk Timochina, jednak mimo wielu okazji bramkowych nie udało im się dziś wpisać na listę strzelców.

Mecz ostatnie zakończył się zwycięstwem Gwarka 3:1. W tarnogórskiej drużynie coraz mniej znaków zapytania. Dobry mecz w Nakle Śląskim potwierdził, że aspirujący do gry w Gwarku zawodnicy prezentują w trakcie letniego okresu przygotowawczego dobrą formę. Kolejny mecz kontrolny czeka naszą drużynę w środę. Gwarek zmierzy się w Świętochłowicach z beniaminkiem IV ligi śląskiej – Śląskiem.

BKS SARMACJA BĘDZIN – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:3 (1:0)

1:0 – Józef Misztal 16 min.

1:1 – Zawodnik testowany XI 64 min.

1:2 – Remigiusz Curyło 68 min.

1:3 – Zawodnik testowany XI 73 min.

GWAREK (I połowa): Wiśniewski – Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II, Mrozek, Zawodnik testowany III – Sikora, Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V, Zawodnik testowany VI, Zawodnik testowany VII – Zawodnik testowany VIII.

GWAREK (II połowa): Rosół – Curyło, Zawodnik testowany IX, Szombierski, Zawodnik testowany X – Zawodnik testowany XI, Zawodnik testowany XII, Timochina, Zawodnik testowany III, Stanik – Urbainczyk.