Gwarek Tarnowskie Góry pokonał w środowe, późne popołudnie Śląsk Świętochłowice 4:0 (2:0) w swoim trzecim meczu kontrolnym przed startem sezonu 2017/2018. Wysokie zwycięstwo tarnogórzan ani przez chwilę nie podlegało dyskusji, a do siatki rywala trafił dwukrotnie Tadeusz Urbainczyk, a po jednej bramce dołożyli Mateusz Górka, a także Oskar Stanik. Mecz rozegrano w Świętochłowicach.

W środę spotkały się dwa zespoły, które sezon 2016/2017 mogły zaliczyć do udanych. Gwarek zwyciężył w rozgrywkach IV ligi, a później w dwumeczu barażowym i awansował do III ligi. Gospodarze natomiast okazali się najlepsi w IV grupie katowickiej ligi okręgowej i po dziesięciu latach przerwy wrócili do IV ligi. Środowy sparing pokazał jednak, że różnica lig w jakich przyjdzie występować obydwu drużynom jest widoczna na boisku. Tarnogórzanie już po pierwszej połowie prowadzili różnicą dwóch bramek, a swoje okazje na dwie bramki zamienił Tadeusz Urbainczyk. Po zmianie stron rzut rożny przyniósł dla gości z Tarnowskich Gór trzeciego gola. Do piłki po stałym fragmencie gry wyskoczył Mateusz Górka i pewnie umieścił piłkę w siatce. Formalności dopełnił w samej końcówce meczu Oskar Stanik, który w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gości minął rywala, a następnie z zimną krwią posłał piłkę do pustej bramki gospodarzy.

W zespole Gwarka oprócz coraz większej ilości graczy z poprzedniego sezonu wystąpiła również spora grupa zawodników testowanych. W dzisiejszym meczu zabrało w drużynie Gwarka Bartłomieja Cymerysa. Indywidualnie ćwiczył dzisiaj Dawid Jarka, a mecz z wysokości trybun oglądali Adrian Sikora, Sebastian Szombierski oraz Patryk Timochina. Następny mecz kontrolny zawodnicy Gwarka rozegrają w sobotę. Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko będzie inny beniaminek pierwszej grupy IV ligi śląskiej – Sparta Lubliniec. Mecz odbędzie się w sobotę 22 lipca o godzinie 14:30 w Lublińcu.

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:4 (0:2)

bramki:

0:1 – Tadeusz Urbainczyk 18 min.

0:2 – Tadeusz Urbainczyk 25 min.

0:3 – Mateusz Górka 68 min.

0:4 – Oskar Stanik 89 min.

Gwarek (I połowa): Rosół – Zawodnik testowany I, Dzido, Zawodnik testowany II, Śliwa – Zawodnik testowany III, Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V, Pach, Zawodnik testowany VI – Urbainczyk.

Gwarek (II połowa): Wiśniewski – Curyło, Zawodnik testowany VII, Zawodnik testowany VIII, Górka – Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany IX, Hewlik, Zawodnik testowany X (57′ Zawodnik testowany V), Zawodnik testowany XI – Stanik.