W środowe, późne popołudnie drużyna Gwarka Tarnowskie Góry rozegrała pierwszy tego lata mecz kontrolny. Złożony w zdecydowanej większości z zawodników testowanych zespół trenera Krzysztofa Górecko pokonał na wyjeździe IV-ligowy Śląsk Świętochłowice 5:3 (3:1).

 

Na pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny zaproszenie dostali zawodnicy, który aspirują do gry w Gwarku. Drużynę III-ligowca tworzyli w środę głównie młodzieżowcy, którzy jak każdym klubie podczas letniego okienka transferowego są na wagę złota. Powtórzyła się zatem analogiczna sytuacja z pierwszego meczu kontrolnego z lipca ubiegłego roku, kiedy to nasza drużyna również w eksperymentalnym składzie rozegrała sparing w Wilczy, który przegrała 0:1. W tamtym meczu z kadry Gwarka wystąpił jedynie Mateusz Rosół. W środę oprócz niego powołany na mecz w Świętochłowicach został również Andrzej Wiśniewski.

 

Drużynę Gwarka reprezentowała zatem grupa ponad 25 zawodników, z których każdy z nich dostał trwającą pół godziny szansę. Mimo padającego deszczu każdy z testowanych zawodników starał się pokazać maksimum swoich umiejętności. Mimo ostatecznie wygranego meczu, tytuł najlepszego zawodnika spotkania śmiało można było przyznać piłkarzowi drużyny przegranej. Adrian Lesik, bo o nim mowa zdecydowanie był tego dnia najlepszy na boisku w Świętochłowicach. Zawodnik Śląska zdobył wszystkie bramki dla swojego zespołu. Po meczu trener Krzysztof Górecko dokonał pierwszych tego lata decyzji personalnych, a osoby, które pozytywnie zostały przez trenera Gwarka ocenione swoją kolejną szansę dostaną w sobotę podczas kolejnych gier.

 

Pozostali zawodnicy tarnogórskiego zespołu w tym samym czasie trenowali na obiekcie Gwarka w Tarnowskich Górach przy obecności drugiego trenera Gwarka – Sebastiana Gawełczyka. 

 

sparing, stadion Śląska Świętochłowice, ul. Bytomska 40

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 3:5 (1:3)

bramki:

Śląsk – Adrian Lesik x3

Gwarek – zawodnicy testowani

 

ŚLĄSK: Gambus, Zawodnik testowany I – Wagner, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III, Pielot, Wernike, Kaciuba, Lesik, Michalski, Wawrzyniak, Piwowarczyk, Zawodnik testowany IV. Trener: Janusz KLUGE

 

GWAREK: Rosół, Wiśniewski oraz 25 zawodników testowanych. Trener: Krzysztof GÓRECKO

Dodaj komentarz