W swoim przedostatnim meczu sparingowym przed startem sezonu 2017/2018, drużyna Gwarka Tarnowskie Góry gładko wygrała w wyjazdowym meczu ze Spójnią Landek aż 7:0 (2:0). Siedem zdobytych bramek było wynikiem zdecydowanej dominacji naszej drużyny w przeciągu całego spotkania. Pierwszą połowę tarnogórzanie wygrali dzięki dwóm trafieniom Tadeusza Urbainczyka, natomiast w drugiej połowie kolejne bramki dla przyjezdnych zdobywali Adrian Sikora, Dawid Jarka (po dwie) oraz Sławomir Pach.

Do środowego starcia przystępowały drużyny, których przyszłość wyjaśniła się nieco ponad miesiąc temu. Po zakończeniu zmagań ligowych, zarówno drużyny Gwarka, jak i Spójni musiały jeszcze rozgrywać barażowe dwumecze. Goście po pokonaniu Decoru Bełk awansowali do III ligi, a parę dni później o przyszłość w IV lidze walczyli zawodnicy klubu z Landeku, którzy w dwumeczu okazali się lepsi od Slavii Ruda Śląska, zapewniając sobie ostatecznie prawo gry w IV lidze w sezonie 2017/2018. Na boisku jednak już od pierwszej minuty widać było różnicę klas obydwu zespołów. Po dwudziestu minutach skutecznym uderzeniem głową na prowadzenie tarnogórzan wyprowadził Tadeusz Urbainczyk. Parę minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu, mijając bramkarza rywali w sytuacji „sam na sam” i pewnie umieszczając piłkę w siatce. Mimo dosyć eksperymentalnego składu Gwarka w pierwszej połowie, szkoleniowiec gości Krzysztof Górecko mógł z optymizmem patrzeć na drugą część gry.

Po przerwie na boisku zaprezentowali się po stronie Gwarka zawodnicy, znani z regularnych występów w poprzednich latach. Przewaga doświadczenia na boisku była widoczna gołym okiem. Najpierw po niecałym kwadransie gry uderzeniem tuż przy słupku swoje pierwsze trafienie zaliczył Adrian Sikora. Cztery minuty później wyczyn Sikory skopiował Dawid Jarka i było 4:0 dla Gwarka. Następnie w 68′ minucie meczu kolejnym pewnym uderzeniem popisał się Sikora, dla którego było to drugie trafienie w meczu. Ostatnie dziesięć minut spotkania przyniosły kolejne dwie bramki dla gości. Najpierw w 81′ minucie najbardziej doświadczony w drużynie tarnogórzan Sławomir Pach uzyskał trafienie numer sześć dla przyjezdnych, a na dwie minuty przed końcem przysłowiową „kropkę nad i” postawił Dawid Jarka, który również ustrzelił tego dnia dublet. Podopieczni trenera Andrzeja Myśliwca musieli w środę uznać wyższość gości z Tarnowskich Gór, którzy zasłużenie odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w przedsezonowych meczach kontrolnych.

KS SPÓJNIA LANDEK – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:7 (0:2)

0:7 – Dawid Jarka 88 min.

GWAREK (I połowa): Rosół – Zawodnik testowany I, Cymerys, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III – Zawodnik testowany IV, Zawodnik testowany V, Zawodnik testowany VI, Zawodnik testowany VII, Zawodnik testowany VIII – Urbainczyk.

GWAREK (II połowa): Rosół (61′ Wiśniewski) – Zawodnik testowany III (61′ Curyło), Zawodnik testowany II (61′ Dzido), Mrozek, Śliwa – Timochina, Zawodnik testowany V (61′ Pach), Sikora (71′ Górka), Stanik (71′ Szombierski), Zawodnik testowany IX (71′ Hewlik) – Jarka.