Start pierwszego biegu edycji "Srebrny Gwarek". Fot. Dawid Sobczyk

W pierwszą sobotę marca na naszym obiekcie odbył się start składającego się z czterech imprez biegowych cyklu turnieju pt. „Srebrny Gwarek”. Organizowany przy współpracy Towarzystwa Sportowego „Gwarek” oraz grupy biegowej „Srebrne Miasto Tarnowskie Góry” inauguracyjny bieg spotkał się z dużym zainteresowaniem biegaczy, co skutkowało niezwykle optymistycznym podejściem do zawodów wszystkich zainteresowanych.

 

Zdjęcia z imprezy (fot. Dawid Sobczyk): TUTAJ.

Wyniki kategoria BIEGI: TUTAJ.

Wyniki kategoria NORDIC WALKING: TUTAJ.

Profil wydarzenia na Facebook’u: TUTAJ.

 

Sobotni poranek przywitał wszystkich zebranych na obiekcie Gwarka ciepłymi promieniami słonecznymi oraz lekkim wiaterkiem. Już od wczesnych godzinnych rannych na stadionie Gwarka prężnie działało biuro zawodów do którego stale zgłaszali się kolejni uczestnicy. Po godzinie 9:00 nastąpiło oficjalne przywitanie wszystkich uczestników oraz przedstawienie regulaminu imprezy wraz z najpotrzebniejszymi informacjami. Oficjalnego otwarcia dokonał Honorowy Prezes TS Gwarek, patron wydarzenia, pan Marek Porada oraz pomysłodawca oraz jeden z organizatorów cyklu biegów, właściciel firmy „Mercator”, pan Adam Polczyk. Po części oficjalnej oraz solidnej rozgrzewce, mniej więcej o godzinie 10:00 wystartowali uczestnicy pierwszej kategorii, czyli biegacze. Godzinę po ich starcie rozpoczęła się druga kategoria, czyli uczestnicy z cyklu Nordic Walking.

 

Na starcie imprezy pojawiło się blisko 80 zawodników, podzielonych na wspomniane wcześniej dwie kategorie. Każdy z zawodników miał do przebycia dystans pięciu kilometrów. Dla wszystkich był to przede wszystkim czas wolny od pracy, w którym mogli najzwyczajniej oddać się swojej pasji. Jedni wykorzystując śliczną aurę towarzyszącej zawodom starali się swoim tempem pokonać wspomniany dystans, zaś drudzy potraktowali zawody bojowo, starając się jak najlepiej zaprezentować na bieżni lekkoatletycznej. Zwycięzcami pierwszego z czterech zaplanowanych startów cyklu „Srebrny Gwarek” zostali Jacek Bodora (biegi, kategoria M30) z czasem 17 minut i 30 sekund oraz Franciszek Hajduk (Nordic Walking, kategoria M50) z czasem 34 minut i 25 sekund. Do dyspozycji startujących oddano specjalne strefy, gdzie mogli w spokoju odpocząć po biegach, delektując się słodkimi oraz ciepłymi upominkami, dostarczonymi przez organizatorów.

 

Każdemu dziękujemy za udział w pierwszej edycji biegów „Srebrny Gwarek”. Cieszymy się, że razem z nami w zespole działają ludzie, promujący aktywny i zdrowy styl życia. Na drugą edycję wrócimy na stadion Gwarka 22 czerwca, kiedy to nastąpi letnia część biegowa tej imprezy.

 

Dziękujemy firmom, które pomogły przy organizacji pierwszej edycji biegowej imprezy „Srebrny Gwarek”:

veolia       lunch_service  mercator   pormar

 

Dziękujemy! Do zobaczenia!

Dodaj komentarz