Niestety… Przerwa spowodowana rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19 została dziś oficjalnie ponownie wydłużona. Taką informację podał dziś Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie.

 

W oficjalnym komunikacie Departamentu Rozgrywek PZPN czytamy:

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze Fortuna I ligi i II ligi oraz III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.

 

O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformuje niezwłocznie po ich podjęciu.

 

Oznacz to, że na tą chwilę z kalendarze ligowego Gwarka wypadły domowe spotkania z ROW-em 1964 Rybnik, Lechią Zielona Góra, a także wyjazdowe mecze derbowe ze „stulatkami”, a więc z Polonią Bytom oraz Ruchem Chorzów. Nie odbędzie się również zaplanowany na początek kwietnia finałowy meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, w którym Gwarek miał zmierzyć się ze Szombierkami Bytom. Wcześniej PZPN zarządził o odwołaniu 20. oraz 21. kolejki, w których nasza drużyna miała zagrać ze Stalą Brzeg oraz Ruchem Zdzieszowice. Mecz z Miedzią II Legnica, który ma zostać rozegrany w ramach 19. kolejki ligowej 3 grupy III lig śląskiej został przełożony na połowę maja. Na chwilę obecną najbliższy, oficjalny mecz Gwarek rozegra w sobotę 2 maja na własnym obiekcie z LZS-em Starowice Dolne.

 

Gorąco wierzymy, że sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym zacznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni polepszać. Apelujemy również wszystkich kibiców o przestrzeganie zasad najwyższych Organów Państwowych, a więc w miarę możliwości o pozostanie w domach oraz unikania zatłoczonych miejsc. Miejmy nadzieję, że piłka nożna oraz światowy sport pokona kolejną przeszkodą, którą napotkał na swojej drodze w trakcie swojego istnienia i już w najbliższym, możliwym czasie będziemy mogli ponownie bezpiecznie uczestniczyć w sportowych wydarzeniach.

Dodaj komentarz