Wykorzystując wymuszoną przerwę w rozgrywkach piłkarskich warto zaznajomić naszych kibiców w kolejnymi nowymi zawodnikami, których zobaczymy w naszych barwach w drugiej części sezonu 2019/2020. Cała czwórka to młodzieżowcy, więc czas najwyższy, aby ich Państwu przedstawić.

 

Zimą do naszej drużyny przywędrował nie tylko Sebastian Siwek. Były gracz Pniówka pozostaje oczywiście najbardziej doświadczony ze wszystkich nowych twarzy w Gwarku, jednak stojący w kolejce do rozwinięcia swoich piłkarskich talentów młodzi zawodnicy tarnogórskiego klubu również zasługują na to, aby ich z kibicami Gwarka zapoznać.

 

#3 Oskar Ziemianek

Urodzony w 2002 roku w Tarnowskich Górach wychowanej Gwarka z pierwszą drużyną trenuje już od końca 2019 roku. Sztab szkoleniowy podjął decyzję, aby włączyć zawodnika do szerokiej kadry III-ligowca. Dla Oskara najbliższe miesiące będą z pewnością bardzo pracowite, a sam zawodnik będzie starał się przekonać trenerów tarnogórskiego Klubu na swoją szansę debiutu w III lidze. Boczny obrońca to kolejny dowód na to, że poprzez ciężką i sumienną pracę na treningach oraz meczach mistrzowskich można zostać dostrzeżonym przez trenera Krzysztofa Górecko w młodszych rocznikach Gwarka Tarnowskie Góry.

 

#8 Łukasz Stosiek

Niespełna 18-letni zawodnik to duża nadzieja jeśli chodzi o siłę ofensywną Gwarka. Pochodzący z Zabrza zawodnik to były gracz MSPN-u Górnika Zabrze, w barwach którego zdobył jesienią w rozgrywkach ligi wojewódzkiej Juniora 14 bramek w 13 meczach ligowych! Boczny, ofensywny zawodnik występował już w naszej drużynie podczas zimowych gier kontrolnych, przez co dość szybko zaskarbił sobie uznanie sztabu szkoleniowego Gwarka. Jesienią w barwach klubu z Zabrza partnerował mu Jakub Wróbel, który zdobył o trzy bramki więcej niż Stosiek. Wróbel zimą trafił do Polonii Bytom, natomiast Łukasz Stosiek będzie miał możliwość zagrać przeciwko niemu w barwach Gwarka.

 

#24 Jakub Tobor

Kolejny nowy młodzieżowiec w Gwarku jest również tarnogórzaninem. Urodzony w 2002 roku w Tarnowskich Górach Jakub Tobor swoje pierwsze kroki w świecie piłki nożnej rozpoczynał w Unii Świerklaniec. Późniejszymi klubami w historii nowego zawodnika Gwarka zostały Silesia Piekary Śląskie oraz Ruch Chorzów, Tobor występował w drużynach juniorskich. Od czterech lat jest zawodnikiem Stadionu Śląskiego Chorzów, z którego został do Gwarka wypożyczony. Niespełna 18-letni nowy nabytek naszego zespołu jest bramkarzem i z pewnością przez najbliższe miesiące będzie miał wiele możliwości nauki od Andrzeja Wiśniewskiego, Mateusza Rosoła oraz trenera bramkarzy, Grzegorza Homela.

 

#77 Jakub Gryc

Ostatnim nowym zawodnikiem Gwarka Tarnowskie Góry podczas zimowego okienka transferowego został niespełna 18-letni pomocnik, Jakub Gryc. Młodzieżowiec przebywał z naszym zespołem od początku zimowych przygotowań, dostając sporo szans zaprezentowania swoich umiejętności. Uroczony w 2002 roku w Gliwicach ofensywny gracz swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Tarnowiczance Stare Tarnowice, a jego późniejszymi klubami były UKS Ruch Radzionków, Górnik Zabrze oraz Gwarek Zabrze, z którego właśnie trafił do drużyny Gwarka Tarnowskie Góry. Zawodnik, który z pewnością wzmocni rywalizację na boku pomocy wśród pozostałych młodych graczy.

 

Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy zostali już zgłoszeni w Śląskim Związku Piłki Nożnej do III-ligowych rozgrywek.

Naszych nowych zawodników oficjalnie witamy w Gwarku i życzymy im samym udanych spotkań!

post-fb-mlodziez

Dodaj komentarz