W swoim ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej Gwarek Tarnowskie Góry rozgromił na wyjeździe drużynę Unii Świerklaniec 7:0 (3:0). Wynik już w drugiej minucie otworzył zdobywca dwóch bramek w dzisiejszym meczu Bartosz Polis, ponadto na listę strzelców wpisali się także Dawid Jarka, dwukrotnie Adam Krzęciesa, Mateusz Górka oraz Daniel Czapla. Był to pierwszy mecz tarnogórzan na trawiastym boisku w tym roku, a styl w jakim Gwarek pokonał rywala napawa optymizmem przed inauguracją ligi.

Zdjęcia z meczu Unia – Gwarek (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

Skrót z meczu Unia – Gwarek: TUTAJ.

Mimo nie najlepszej pogody i ciężkiego boiska udało się w końcu zagrać pierwsze spotkanie w tym roku na trawiastym boisku. Dzisiejsze spotkanie towarzyskie miało oczywiście jednego faworyta, który już w drugiej minucie meczu za sprawą Bartosza Polisa objął prowadzenie. Kolejne minuty tylko potwierdzały nieraz miażdżącą przewagę IV-ligowca nad reprezentantem katowickiej ligi okręgowej. Do szatni tarnogórzanie schodzili z prowadzeniem 3:0. Drugiego gola zdobył także Polis, a bramkę „do szatni” strzelił Dawid Jarka, dla którego dzisiejszy pojedynek był meczem szczególnym. Były napastnik Górnika Zabrze pochodzi ze Świerklańca, stąd występ dzisiaj przeciwko swojemu byłemu klubowi (swoją karierę zaczynał właśnie w drużynie juniorów Unii) miało dla niego znaczenie szczególne. Przeciwko Dawidowi w barwach Unii wystąpił dzisiaj jego brat – Zbigniew. Do bezpośredniego starcia braci jednak nie doszło, ponieważ Dawid opuścił plac gry w przerwie, a Zbigniew pojawił się na drugą połowę. Druga część gry to dalszy popis strzelecki tarnogórzan. Obudzili się jednak także gospodarze, który przeprowadzili parę ciekawych akcji, w których przynajmniej jedną powinni zamienić na gola, jednak dobrze w bramce spisał się Mateusz Rosół. Świetną drugą połowę rozegrał zdobywca dwóch bramek Adam Krzęciesa, który był jednym z najlepszych zawodników na placu gry. Do siatki rywala prócz Krzęciesy trafił także Mateusz Górka oraz w ostatnich minutach gry z rzutu karnego Daniel Czapla.

Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2015/2016 już za tydzień. W XIV kolejce ligowej tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z Przemszą Siewierz.

LKS Unia Świerklaniec – TS Gwarek Tarnowskie Góry 0:7 (0:3)

bramki: Polis 2’, 16’, Jarka 42’, Krzęciesa 50’, 81’, Górka 53’, Czapla 84’ (k)

Gwarek: Wójcik (46’ Rosół) – Cymerys, Krzęciesa, Dzido, Śliwa (46’ Czapla), Jarka (46’ Jaskiernia), Kasprzyk (46’ Timochina), Rosiński, Sikora (46’ Górka), Pach (46’ Surdacki), Polis (46’ Zawodnik testowany)