Już jutro na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej odbędzie się mecz, na który z zaciekawieniem oczekuje cały powiat. Początek spotkania Polonia – Gwarek już o 15:00.

 

PRZECIWNIK

 

Nasz najbliższy rywal wszystkich kibiców w Tarnowskich Górach rozgrzewa do czerwoności. Polonia to klub z bogatą historią, który krok po kroku stara się nawiązać do dawnych lat, kiedy odnosił sukcesy (dość wspomnieć choćby o dwukrotnym mistrzostwie Polski). Mecze z takimi klubami jak Polonia zawsze generują mnóstwo emocji i jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie tym razem. W zimowym oknie transferowym dyrektor Stefankiewicz nie próżnował, decydując się na pozyskanie zarówno uznanych nazwisk, jak Wolny czy Tkachuk, ale także młodych i perspektywicznych zawodników, jak Trojanowski czy Maj. Z transferów wychodzących warto zaznaczyć odejście Damiana Celucha, który choć był witany z wielkim entuzjazmem, to nie zapisał się w historii klubu złotymi zgłoskami i obie strony zgodnie postanowiły się rozstać. Liderami drużyny pozostają Patryk Stefański, Michał Płonka oraz Krzysztof Hałgas.

Aktualnie bytomianie plasują się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 52 punktów zdobytych w 27 spotkaniach. Bilans bramek Polonii to 43 zdobyte i 28 straconych goli. 

Najwięcej bramek na swoim koncie ma jeden z zimowych nabytków Polonii, Dawid Wolny, ściągnięty na zasadzie wolnego transferu z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. W 9 meczach Wolny zaliczył 7 trafień, jednak markę na poziomie III Ligi wyrobił sobie już lata temu (m.in swoimi występami w Ruchu Zdzieszowice).

 

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

Do tej pory Gwarek i Polonia stawały naprzeciw siebie czterokrotnie, a bilans gier przemawia delikatnie na korzyść gospodarzy jutrzejszego spotkania: dwa zwycięstwa Polonii, jedno Gwarka i jeden remis. W ostatnim spotkaniu Polonia wyjechała z Tarnowskich Gór z trzema punktami, pokonując tarnogórzan aż 1:5 na ich własnym terenie. Strzelcem bramki dla Gwarka okazał się wtedy Kamil Zalewski.

 

SĘDZIA

 

Spotkanie poprowadzi sędzia Aleksander Kozieł, a jego asystentami na linii będą Krzysztof Wiśniewski oraz Konrad Śnioch. Cała trójka sędziowska jest zrzeszona  w Świętokrzyskim Kolegium Sędziowski, a starcie Polonii z Gwarkiem będzie pierwszym zetknięciem się tego arbitra z naszą grupą III Ligi. 

 

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Jutrzejsze starcie będzie transmitowane pod tym linkiem, ponadto zachęcamy do sprawdzania na bieżąco meczowej relacji na naszych oficjalnych profilach na Facebooku oraz Instagramie, a także na stronie. Startujemy o 15:00, kibicujmy naszym!

 

Dodaj komentarz