To nie koniec ligowych wzmocnień Gwarka przed sezonem 2019/2020. Do drużyny z Tarnowskich Gór dołączył właśnie kolejny zawodnik mający na swoim koncie występy w klubach z poziomu szczebla centralnego. Nowym zawodnikiem naszego Klubu został niespełna 27-letni Szymon Przystalski.

 

Urodziny w Lublińcu środkowy obrońca jest wychowankiem Orła Babienica/Psary, z którym w wieku 16-stu lat zadebiutował w rozgrywkach III ligi. W 2012 roku nasz nowy nabytek przeniósł się do występującej na tym samym szczeblu rozgrywkowym Ślęzy Wrocław, w barwach której rozegrał w III lidze ponad 70 spotkań. W międzyczasie Szymon został wypożyczony na rok do Śląska Wrocław, gdzie został włączony do szerokiej kadry pierwszej drużyny Ekstraklasowicza, lecz nie dane mu było zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Po opuszczeniu Śląska, Szymon Przystalski został zawodnikiem II-ligowej Odry Opole, a następnie I-ligowej Stali Mielec, by następnie związać się z II-ligową Pogonią Siedlce. Ostatnie pół roku nowy zawodnik Gwarka spędził w dobrze nam znanej Stali Brzeg, gdzie był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Jacka (15 występów, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym!).

 

Szymon Przystalski przebywał z naszą drużyną od samego początku letniego okresu przygotowawczego. Rosły obrońca, mogący występować również na boku obrony w swojej nowej drużynie będzie grał z numerem 2.

 

Szymona serdecznie witamy w Gwarku i jednocześnie życzymy mu samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Dodaj komentarz