W miniony piątek odbył się ostatni przed krótką przerwą trening pierwszej drużyny Gwarka. Sztab szkoleniowy tarnogórskiej drużyny oraz piłkarze Gwarka udali się na wakacje, które jednak znacznie odbiegać będą od tych, do których przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Jeszcze pod koniec czerwca cały nasz zespół ponownie pojawi się na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego, aby skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu piłkarskiego.

 

Tegoroczne rozgrywki… a raczej ich brak zupełnie wywrócił piłkarski świat, nie tylko ten znany z telewizji czy gazet. Na poziomach centralnych oraz w ligach prowadzonych przez wojewódzkie związki piłki nożnej trzeba na nowo układach terminarze rozgrywek na kolejny sezon, a przede wszystkim ustalać nowe daty choćby meczów barażowych czy Pucharu Polski na szczeblach podokręgów czy województwa. Nie inaczej sprawa ma się w organizacji meczów kontrolnych przed startem nowych rozgrywek. W tym przypadku, szczególnie w IV ligach początek rozgrywek planowany jest nawet na połowę lipca, a więc niejednokrotnie aż o miesiąc wcześniej niż w porównaniu do poprzednich lat. Ciężko jednak się dziwić, skoro na tych poziomach rozgrywkowych będziemy widzieli w tym roku znacznie więcej zespołów niż do tej pory…

 

Tarnogórzanie do treningów po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powrócili w drugiej połowie maja. Zmieniony oraz specjalnie ustalony przez sztab szkoleniowy plan treningowy zakładał jak najlepsze przygotowanie drużyny do powrotu na boisko nawet w sytuacji, kiedy ich rzeczywisty powrót do meczów o stawkę miałby się odbyć dopiero w sierpniu. Sezon 2019/2020 tak naprawdę dla Gwarka jeszcze trwa, bowiem w dalszym ciągu pozostaje rywalizacja na wspomnianym przez nas wcześniej etapie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, gdzie triumfatora najpewniej poznamy mniej więcej w połowie lipca. Jedno jest pewne – czasu na odpoczynek zbyt długiego nie ma, więc jeszcze w czerwcu drużyna spotka się ponownie, aby zająć się już tylko i widocznie tym, co przed nami – sezonem 2020/2021.

 

Letni okres przygotowawczy to tradycyjnie między innymi mecze kontrolne. Sztab szkoleniowy Gwarka ustalił już wstępny plan przygotowań do nowych rozgrywek, w którym znalazło się miejsce na sześć meczów sparingowych. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że w przypadku awansu do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych, trzeba będzie plan odpowiednio zmodyfikować. Pełną listę meczów kontrolnych Gwarka przed sezonem 2020/2021 prezentujemy poniżej:

4 lipca 2020r (sobota): Gwarek Tarnowskie Góry – Ruch Radzionków (IV liga śląska)

8 lipca 2020r (środa): Gwarek Tarnowskie Góry – Orzeł Miedary (Klasa okręgowa Bytom-Zabrze)

11 lipca 2020r (sobota): Gwarek Tarnowskie Góry – Drama Zbrosławice (IV liga śląska)

18 lipca 2020r (sobota): Gwarek Tarnowskie Góry – Start Sierakowice (A-klasa Majer Zabrze) lub planowany termin pucharowego meczu z Szombierkami Bytom (IV liga śląska)

25 lipca 2020r (sobota): Gwarek Tarnowskie Góry – KS Olkusz (Klasa okręgowa Kraków)

1 sierpnia 2020r (sobota): Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg (III liga gr.3)

 

Dokładne godziny oraz miejsca rozgrywania sparingów będą uaktualniane na bieżąco. Zmiany mogą dotyczyć również terminów rozgrywania meczów oraz samych przeciwników.

Dodaj komentarz