Na naszej stronie internetowej pojawił się już terminarz meczów rundy rewanżowej w sezonie 2017/2018. Jeśli tylko wiosenna aura pozwoli, to inauguracja ligowej wiosny powinna rozpocząć się 10 marca. W tym dniu Gwarek zagra wyjazdowy mecz z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Pełen terminarz dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce „terminarz”.

 

Co prawda do rozpoczęcia zmagań w rundzie rewanżowej zostały jeszcze ponad dwa miesiące, jednak już teraz warto pochylić się nieco nad meczami Gwarka w okresie od marca do czerwca 2018 roku. W rundzie wiosennej Gwarek rozegra 17 meczów ligowych. 8 spotkań tarnogórzanie rozegrają przed własną publicznością, natomiast pozostałe 9 podopieczni trenera Krzysztofa Górecko rozegrają na wyjazdach. Właśnie wyjazdowym meczem z Pniówkiem Pawłowice Śląskie nasza drużyna rozpocznie drugą część rozgrywek mistrzowskich. Co ciekawe, wyjazd do Pawłowic będzie jedynym wyjazdem Gwarka na terenie województwa Śląskiego. W rundzie wiosennej dwie kolejki zostały zaplanowane w tygodniu. Będą to kolejki „świąteczne”. 1 maja Gwarek u siebie podejmie Skrę Częstochowa, natomiast 31 maja w Boże Ciało tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z KS Polkowice.

 

Dużo zależeć będzie właśnie od dyspozycji zespołu Gwarka w meczach wyjazdowych. Co prawda nasza drużyna praktycznie przez całą jesień była zdecydowanym liderem jeśli chodzi o punktowanie na terenach rywali, to jednak dwie ostatnie porażki w Brzegu oraz w Zabrzu troszkę zamazały ten i tak świetny wynik. Podczas dziewięciu wyjazdów nasza drużyna tylko raz zostanie w granicach województwa Śląskiego (Pawłowice Śląskie), dwukrotnie odwiedzi województwo Opolskie (Zdzieszowice, Głubczyce), aż pięciokrotnie Dolny Śląsk (Żmigród, Wrocław, Legnica, Polkowice, Dzierżoniów) oraz uda się także do Gorzowa Wielkopolskiego na najdalszy wyjazd w kampanii sezonu 2017/2018. Łącznie Gwarek spędzi w rozjazdach blisko 3500 kilometrów! 

 

Na tym nie koniec występów Gwarka w drugiej części sezonu. Na 11 kwietnia zaplanowany został przez Podokręg Bytom Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach finałowy mecz Pucharu Polski na tymże szczeblu. Przeciwnikiem Gwarka będzie występujący w lidze okręgowej Orzeł Miedary. W przypadku zwycięstwa nasza drużyna awansuje także do finału wojewódzkiego, gdzie zagwarantowany udział mają już zwycięzcy rozgrywek z regionów Bielsko-Biała (Spójnia Landek) oraz Katowice (Śląsk Świętochłowice). Finały w pozostałych podokręgach powinny być rozegrane najpóźniej do maja. Zwycięzcy dwunastu podokręgów wchodzących w skład Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozegrają w maju oraz w czerwcu kolejne mecze, które wyłonią poprzez system pucharowy (jeden mecz, przegrywający odpada) zdobywcę Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nagrodą oprócz puli pieniężnej będzie także możliwość startu w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2018/2019. 

 

Drużynę Gwarka czeka zatem sporo ciężkiej pracy w nadchodzącej drugiej części sezonu. Do tego czasu tarnogórzanie tradycyjnie rozegrają sporo meczów kontrolnych, które mają za zadanie jak najlepiej przygotować do ligowej wiosny nasz zespół. W przypadku zwycięstwa w Pucharze Polski Podokręgu Bytom, dobra dyspozycja naszych zawodników podczas gier na dwóch frontach będzie Gwarkowi bardzo potrzebna. Jest bowiem o co grać!

 

Terminy oraz godziny rozpoczęcia meczów mistrzowskich zostały podane przez Wydział Gier Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, czyli organu prowadzącego rozgrywki III ligi grupy trzeciej w sezonie 2017/2018. Istnieje możliwość zmiany na wniosek gospodarza dnia oraz godzin rozpoczęcia meczu. Wszelkie zmiany w terminarzach będą pojawiać się na naszej stronie internetowej w zakładce „terminarz”.

Dodaj komentarz