W ubiegłą środę podjęliśmy w Tarnowskich Górach młodych zawodników rocznika 2010 topowej akademii Dynama Kijów.

 

Przed meczem chcieliśmy pokazać gościom z Ukrainy kilka charakterystycznych miejsc naszego srebrnego miasta. Po skorzystaniu z przyjemności, jakie oferuje nasz Park Wodny i śląskim „lunchu” w Leśniczówce młodzi adepci kijowskiej akademii poznali najbardziej charakterystyczną atrakcję naszego miasta, płynąc podziemnym szlakiem Sztolni Czarnego Pstrąga.

Najważniejszym jednak punktem dnia i bezpośrednim powodem odwiedzin był oczywiście sparing, jaki rozegraliśmy na głównej płycie naszego stadionu. Jak przystało na profesjonalistów młodzi zawodnicy akademii regularnego uczestnika Ligi Mistrzów, jakim jest Dynamo Kijów, przystąpili do meczu z pełnym zaangażowaniem i od pierwszego gwizdka postawili nam bardzo duże wymagania. Mecz rozegrany w formule 3 × 30 minut wygrali bezdyskusyjnie i fakt, że udało nam się strzelić przeciwnikowi dwie bramki, musi nam póki co wystarczyć. Wynik i tak był w założeniu sprawą drugorzędną, ważnym było bezcenne doświadczenie, jakie zdobyli nasi zawodnicy w starciu z tak dobrym przeciwnikiem. Mamy również nadzieję, że czas, jaki spędzili u nas chłopcy zza wschodniej granicy, pozwolił im chociaż na ten jeden dzień zapomnieć o trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Po meczu, przy grillu w bardzo przyjemnej atmosferze młodzi zawodnicy mogli się zintegrować, a trenerzy wymienić spostrzeżeniami pomeczowymi, a także podyskutować o różnicach i podobieństwach systemów szkolenia.

Dziękujemy trenerowi i zawodnikom Dynama za przyjęcie zaproszenia i mecz.

Dziękujemy również partnerom za pomoc w zorganizowaniu tego pełnego wrażeń dnia, ukłony dla: UM Tarnowskie Góry, zarządów Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, a także firm Stacje Paliw S1, Tripbus, Mikros i Promal.

 

 

 

[ngg src=”galleries” ids=”255″ display=”basic_imagebrowser”] 

 

Dodaj komentarz