20 tydzień roku był dla naszej Akademii szczęśliwy. Poza wspomnianym już wcześniej sparingiem z renomowanym rywalem, jakim było Dynamo Kijów, gwarkowska młodzież zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w ligowych potyczkach, o czym przekonacie się już dziś. Zapraszamy na Raport z Akademii!

 

DRUGA DRUŻYNA

Niestety pech rezerw trwa nadal. Dotkliwa porażka z poprzedniego tygodnia sprawiła, że druga drużyna zaprezentowała się nieco lepiej, lecz mimo to podopieczni Bartłomieja Podolskiego nie dali rady lepiej dysponowanej tego dnia drużynie Czarnych Sucha Góra. Szansa na kolejne punkty już w sobotę, kiedy tarnogórzanie wybiorą się do Dąbrówki Wielkiej zmierzyć się z tamtejszym Orkanem.

 

TS II Gwarek 0-2 Czarni Sucha Góra

Kadra: Tobor, Golus, Podolski, Kulas (90′ Dulak), Cieślik, Napora, Łagodziński, Skandy, Warda, Kyi, Ryng

 

 

JUNIOR B1

Po zwycięstwie nad Concordią Knurów Juniorzy podtrzymują dobrą passę i w domowych spotkaniu bezbramkowo remisują z Gwarkiem Zabrze. Następny przystanek – MKS Zaborze!

 

Gwarek II Zabrze 0-0 TS Gwarek

Kadra: Hoinca, Osmann, Dubas, Soboń, Kiermaszek (83′ Ościk), Pietruszewski (70′ Ogłaza), Dąbrowski, Nowak, Romanowski, Idzik (73′ Wózik), Szala (9′ Sołtysik)

 

 

MŁODZIK D1

Pewne zwycięstwo odnieśli Młodzicy, którzy w Piekarach Śląskich pokonali Juventus Academy. Wynik jest oczywiście wypadkową dobrej postawy młodych zawodników, realizujących założenia trenerów.

 

Juventus Academy Piekary Śląskie 0-4 TS Gwarek

Bramki: Lubos (10′), Michalski (27′), Walczuk (40′), Sosna (42′)

Kadra: Jeziorski, Rajtarowski, Jaros, Lubos, Półtorak, Walczuk, Ukleja, Patyk, Sosna, Michalski, Lipok, Labus, Waluś, Kurzacz

 

Fot. Juventus Academy

 

 

MŁODZIK D2

10 kolejka rundy wiosennej rozgrywek Młodzika D2 przyniosła remis w spotkaniu Gwarka z KS 94 Rachowice. Do lidera, Polonii Bytom, podopieczni Sebastiana Tomaszewskiego tracą jedynie 6 punktów, lecz mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, więc walka o awans będzie niezwykle zacięta

 

KS 94 Rachowice 2-2 TS Gwarek

Bramki: Rajtarowski, Patyk

Kadra: Pogoda, Lubos, Nowak, Koryciak, Janiczek, Słomian, Siwy, Jerszy, Patyk, Rajtarowski, Kroteniuk, Ucieszyński

 

 

ORLIK E1

Domowe spotkanie z Polonią Bytom zakończyło się porażką, ale wynik nie odzwierciedla dobre postawy naszej młodzieży w tym spotkaniu. Dalszy rozwój pod okiem trenera Marka Grabowskiego z pewnością będzie szedł w dobrym kierunku.

 

TS Gwarek 2-7 Polonia Bytom 

Bramki: Kurek, Kozak

Kadra: Bramorski, Horzela, Kajdana, Koralewski, Dąbrowski, Herej, Doliński, Pisula, Myrcik, Musioł, Sowisło, Kurek, Kozak, Dekiert, Vicenzin

 

 

ORLIK E2

Ekipa orlików młodszych rozegrała mecz, w którym worek z bramkami pękał w szwach. Ruch Radzionków ostatecznie podniósł trzy punkty z boiska, jednak zawodnicy Artura Jabłońskiego nie dawali za wygraną do końca spotkania.

 

TS Gwarek 4-7 Ruch Radzionków 

Bramki: Marczak x2, Sławiński, Poznański

Kadra:Pawełek, Pasieka, Parkitny, Sławiński, Poznański, Marczak, Orlański, Lenartowicz, Grądys

 

 

ŻAK F1

W turnieju ligowym organizowanym przez Rozbark Żacy mierzyli się z organizatorami imprezy, a także z Ruchem Radzionków oraz Płomieniem Sączów. 

 

TS Gwarek 1-3 Ruch Radzionków

Bramki: Grądys

 

Rozbark Bytom 5-0 TS Gwarek

 

Płomień Sączów 1-16 TS Gwarek

Bramki: Grądys x6, Markiel x4, Widawski x3, Wrodarczyk x2, Bryś

 

Kadra: Grądys, Wrodarczyk, Lisek, Widawski, Gruca, Fisior, Markiel, Bryś

 

 

SKRZAT G1

Pierwszy raz tej wiosny Skrzaty trenera Krystiana Szyguły miały okazję wziąć udział w turnieju Mudialito 2022, organizowanego na głównej płycie stadionu TS Gwarek. W turnieju udział poza drużynami Gwarka wzięły Stadion Śląski Chorzów, Rozbark Bytom, Szombierki Bytom oraz Iskra Lasowice. Impreza udała się w stu procentach, pogoda dopisała, a uśmiechy na dziecięcych twarzach były najlepszym podsumowaniem całego wydarzenia. 

 

Mundialito 2022

 

Dodaj komentarz