Po odwołaniu pierwszego wiosennego meczu Gwarka wszystko wskazuje na to, że inauguracja ligi w 2018 roku w wykonaniu naszej drużyny nastąpi w najbliższą sobotę. Do meczu z Falubazem Zielona Góra nasza drużyna stanie w lekko zmienionym składzie. Czas na podsumowanie zimowych dokonań Gwarka na rynku transferowym.

 

Zimowe okienko transferowe w klubie z Tarnowskich Gór przebiegło dosyć spokojnie. Wywalczone na półmetku ligi czwarte miejsce można uznać jako sukces. Strata do pierwszego miejsca z początkiem marca wynosiła ledwie cztery punkty, więc dlaczego by nie poprawić tego miejsca? Pomóc w tym ma czwórka nowych zawodników, która z pewnością wzmocni drużynę Gwarka przed rundą rewanżową w III lidze.

 

Ogromnym wzmocnieniem Gwarka będzie z pewnością przyjście do naszej drużyny Kamila Cholerzyńskiego. Wychowanek GKS-u Katowice ma za sobą ponad 170 spotkań w barwach popularnej GieKSy w rozgrywkach polskiej I ligi. Kamil może grać zarówno w linii pomocy jak i w obronie. Jest on kolejnym zawodnikiem z bagażem olbrzymiego doświadczenia w naszej drużynie. Pozostała trójka nowych zawodników Gwarka to młodzieżowcy. Również z Katowic do Tarnowskich Gór na zasadzie transferu czasowego przeszedł Paweł Juraszczyk. Urodzony w 1999 roku boczny obrońca lub pomocnik już od dawna znajduje się w kręgu zainteresowań pierwszej drużyny klubu z Katowic. Wypożyczenie Pawła do Gwarka z pewnością pozwoli mu się ograć w seniorskiej piłce, a co za tym idzie, jest to doskonała okazja do poprawienia swoich niemałych, piłkarskich umiejętności. Inny transfer z I ligi do Gwarka miał miejsce w Chorzowie. Sławomir Jaworski, bo o nim mowa, to kolejny młody zawodnik w naszym zespole. Urodzony w 1998 roku napastnik był najskuteczniejszym zawodnikiem Gwarka podczas zimowych gier kontrolnych. Jaworski do Gwarka został wypożyczony do końca sezonu. Młody ofensywny zawodnik pokazał, że ma patent na zdobywanie bramek. Ostatnim nowym zawodnikiem Gwarka został Kamil Wawoczny. 20-letni obrońca ostatnie pół roku spędził w Karpatach Krosno, a do Tarnowskich Gór został wypożyczony z Piasta Gliwice. Młodzieżowiec będzie miał okazję wzmocnić solidną obronę Gwarka po to, aby jeszcze bardziej była dla rywali nie do przejścia. Oficjalnie także do pierwszej drużyny Gwarka został włączony Mateusz Korzus. Nasz junior będzie miał teraz okazję częściej uczyć się wymagającej, seniorskiej piłki.

 

Drużynę Gwarka zimą opuściła czwórka graczy. Już wcześniej było wiadomo, że do rezerw gliwickiego Piasta wróci Łukasz Niemiec, który nie przebił się do kadry meczowej. W trakcie przerwy zimowej z gry w Gwarku zrezygnował Tadeusz Urbainczyk i nie będzie on występował w tarnogórskiej drużynie w meczach wiosennych. W Gwarku nie będzie występował już także Michał Bobryk. Młodemu zawodnikowi skrócono wypożyczenie z chorzowskiego Ruchu, a w rundzie wiosennej będzie występował w IV-ligowym MKS-ie Myszków. Do Myszkowa trafił również Jakub Sołdecki. Młodzieżowiec został wypożyczony z Gwarka do końca sezonu 2017/2018. Wypożyczony do końca czerwca został także Bartosz Żak. Zawodnik, który w barwach Gwarka występował tylko w meczach Pucharu Polski trafił do Górnika Piaski po to, aby nabrać doświadczenia. Skrócono wypożyczenie z Gwarka Zabrze Alexandra Mrozka. Zawodnik, który dwukrotnie zdobył z Gwarkiem mistrzostwo IV ligi i awansował z nim do III ligi trafił na wypożyczenie do RKS-u Grodziec.

 

Wszystkim byłym zawodnikom Gwarka dziękujemy za grę w naszej drużynie.

1 komentarz

  • kibol1963 15 / 03 / 2018 Reply

    brak aleksandra mrozka, straszne osłabienie, wdioczne w ostatnim meczu, brawo zarząd

Dodaj komentarz