Fot. Trener Krzysztof Górecko na tle obiektu należącego do drużyny MFK Karvina.

Wykorzystując krótką przerwę w rozgrywkach ligowych w poprzednim miesiącu, trener Gwarka Krzysztof Górecko udał się na staż trenerski do przedstawiciela ligi czeskiej, a mianowicie do drużyny MFK Karvina. Pobyt za naszą południową granicą spowodowany był uczestnictwem naszego trenera w kursie trenerskim UEFA Pro.

 

Trwający od początku 2018 roku kurs UEFA Pro zakłada ciągły rozwój trenerski zakwalifikowanego na kurs trenera. Tym razem jednym z zadań skierowanych dla kursantów był kilkudniowy staż trenerski w jednym z klubów zagranicznych. Wybór naszego trenera padł na występującą w najwyższej klasie rozgrywkowej MFK Karvinę, czyli reprezentanta czeskiej „HET Liga”. Drużyna zza naszej południowej granicy to obecnie czternasty zespół czeskiej Ekstraklasy.

 

Trener Górecko w czeskim ligowcu przebywał przez pięć dni, będąc tym samym obecny we wszystkich jednostkach treningowych czeskiej drużyny. Baza szkoleniowa czeskiej drużyny wywarła na naszym trenerze spore wrażenie. Dzięki zdobytym nowym doświadczeniom u boku trenera Romana Nadvornika, Krzysztof Górecko z pewnością do swojego bogatego doświadczenia trenerskiego będzie mógł dodać kolejne ważne wskazówki, które zyskał u naszych południowych sąsiadów.

 

W podzięce za uczestnictwo w kursie organizowanego przez klub z Karviny, delegacja naszego Klubu otrzymała od czeskiej drużyny zaproszenia na ligowy mecz z Duklą Praga. Gospodarze przegrali ten mecz co prawda o:2, jednak atmosfera, którą dało się odczuć na ładnym, kameralnym stadionie w Karvinie mogła się podobać.

 

To nie koniec dalszej nauki naszego trenera w kursie UEFA Pro. Już dziś nasz szkoleniowiec wraz z grupą trenerów wylatuje do szwajcarskiego Nyonu na specjalną konferencję zorganizowaną dla kursantów. Trenerze, trzymamy kciuki za udany i bezpieczny pobyt!

Dodaj komentarz