Trójka młodzieżowych zawodników Gwarka nie będzie w drugiej części sezonu 2020/2021 kontynuować swojej przygody z tarnogórskim klubem. Wiosną Gwarka nie będą już reprezentować Jakub Joszko, Paweł Kulisz oraz Łukasz Stosiek.

 

Jakub Joszko  został do naszego Klubu wypożyczony latem z MKS-u Zaborze Zabrze. Młody zawodnik swoje mecze podczas rundy jesiennej sezonu 2020/2021 występował głównie w drużynie Rezerw, która z powodzeniem zakończyła rundę jesienną bytomskiej A-klasy na podium. Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska wystąpił w 14. meczach drugiej drużyny Gwarka, z czego zdecydowana większość w pełnym wymiarze czasowym. Jakub Joszko zagrał również w dwóch meczach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Nasz były już zawodnik wystąpił w barwach drużyny Śląska Świętochłowice w ostatnim meczu sparingowym Gwarka w Piekarach Śląskich.

IMG_8290

 

Innym zawodnikiem, którego nie zobaczymy już wiosną w barwach Gwarka jest obrońca Paweł Kulisz. Urodzony w 2000 roku zawodnik przybył do klubu z Tarnowskich Gór z młodzieżowych drużyn Ruchu Chorzów, którego Paweł jest wychowankiem. Jesienią wystąpił on w sześciu meczach Gwarka na poziomie III ligi, jednym spotkaniu pucharowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom oraz trzech zwycięskich meczach drużyny Rezerw. Transfer wypożyczonego do Gwarka zawodnika zostanie skrócony. Jeszcze nie wiadomo w jakim klubie zobaczymy Pawła podczas wiosennych zmagań.

IMG_6555

 

Trzecim graczem, który nie będzie reprezentował barw Gwarka wiosną jest Łukasz Stosiek. Urodzony w 2002 roku młodzieżowiec po raz pierwszy trafił do Gwarka wiosną ubiegłego roku, lecz ze względu na wybuch pandemii i przedwczesnym zakończeniem rozgrywek, nie dane mu było zadebiutować w tarnogórskim Klubie. Latem Łukasz Stosiek ponownie zawitał do Gwarka, tym razem w pełni pokazując swoje piłkarskie umiejętności. Łącznie wystąpił w czterech meczach pierwszej drużyny Gwarka, dziesięciu meczach zespołu Rezerw, a także trzech spotkaniach w rozgrywkach Pucharu Polski Podokręgu Bytom. We wszystkich meczach pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Z powodu chęci kontynuacji nauki, Łukasz wiosnę spędzi w drużynie Stali Zabrze.

IMG_8036

 

Wszystkim wymienionym zawodnikom bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie barw
Gwarka Tarnowskie Góry i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej.

 

Dodaj komentarz