Sezon 2021/2022 rozpoczynamy w najlepszy możliwy sposób – od zdobycia trzech punktów. Po bramkach Daniela Barbusa i Dawida Jarki nasza drużyna wygrała mecz z Karkonoszami 2:1

Wstępne rozpoznanie
Mecz rozpoczął się dość spokojnie, obie drużyny wzajemnie badały, na co stać rywala i jak wytrawny szachista starały się przewidzieć kolejny ruch. Na pierwszą sytuację przyszło nam czekać do 12 minuty. Wtedy po składnej akcji piłkę ze skrzydła dośrodkował Marcin Pisarek, do futbolówki dopadł Dawid Jarka, a następnie podał do Kamila Zalewskiego, który zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak strzał okazał się minimalnie niecelny. W 15 minucie zawodnik gospodarzy dopadł do niczyjej piłki w okolicach koła środkowego i rozpoczął rajd w kierunku naszej bramki. Udało mu się nawet oddać strzał, jednak ten spokojnie obronił Michał Bodys.
W 29 minucie na uderzenie na bramkę z okolic środka boiska zdecydował się Szymon Przystalski, piłka zdołała nawet skozłować przed bramkarzem i przysporzyć mu kłopotów, jednak powtórną interwencją uprzedził naszego kapitana. 34 minuta gry to ponownie akcja bramkowa naszej drużyny. Norbert Jaszczak otrzymuje podanie od Mateusza Bąka w okolicach 30 metra i mijając dwóch rywali, przedziera się w pole karne i wykonuje dośrodkowanie. Obrońcy wybijają piłkę, do której dobiegł Marcin Pisarek i celnym strzałem w samo okienko sprawdził czujność bramkarza, jednak ten nie dał się zaskoczyć. Na koniec pierwszej połowy sędzia doliczył jeszcze minutę, ale wynik nie uległ zmianie i do szatni obie drużyny schodziły z czystym kontem.

Mocne wejście po przerwie
Po żarliwej rozmowie w szatni zawodnicy Gwarka wyszli na boisko z nowymi nakładami sił, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 48 minucie Daniel Barbus padł w polu karnym, jednak sędzia nie zdecydował się na wskazanie na „wapno” pomimo pretensji ze strony zawodników Gwarka. Ci więc wzięli sprawy w swoje ręce i co nie udało się w 48, udało się w 49 minucie. Sebastian Dworaczek dośrodkował piłkę na piąty metr, w zamieszaniu pod bramką piłkę musnął Dawid Jarka, a ta odbiła się wprost pod nogi „Barbiego”, który dopełnił tylko formalności, kierując ją do pustej bramki z najbliższej odległości.
Euforia nie trwała jednak długo, bowiem już trzy minuty później, w 52 minucie, po dośrodkowaniu gospodarzy futbolówkę wybijał Szymon Przystalski, doskoczył do niej Mateusz Czerwiński i płaskim strzałem z 16 metrów w lewy róg bramki zdobył gola wyrównującego. Mecz zaczął się wtedy od nowa.
Zawodnicy Gwarka konsekwentnie nacierali na bramkę Karkonoszy, co przyniosło spodziewany efekt w 60 minucie. Szymon Przystalski długim diagonalnym podaniem obsłużył Norberta Jaszczaka. Ten nie zastanawiając się długo, zrobił to, co potrafi najlepiej – rozpoczął taniec z obrońcami rywala. Wjeżdżając ze skrzydła w pole karne, minął jednego, drugiego i trzeciego rywala. Przechytrzył również i czwartego, który zdecydowanym wślizgiem w polu karnym nie pozostawił arbitrowi wątpliwości – jedenastka! Do piłki podszedł Dawid Jarka i pewnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził naszą drużynę ponownie na prowadzenie.
Do końca spotkania rywale próbowali jeszcze wyrównać stan spotkania. Przed końcowym gwizdkiem sędziego, w 89 minucie, mieli nawet ku temu okazję, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka dotarła do zawodnika gości, jednak ten fatalnie przestrzelił z piątego metra. Pomimo pięciu doliczonych minut wynik nie uległ już zmianie i Gwarek mógł cieszyć się pierwszym zwycięstwem w tym sezonie.
Po meczu trener Łukasz Ganowicz tak podsumował dzisiejsze spotkanie: „ciężki mecz, rywale postawili trudne warunki, ale nasi zawodnicy zdołali wykorzystać doświadczenie na tym poziomie rozgrywkowym. Jestem zadowolony ze zwycięstwa w meczu inauguracyjnym, tym bardziej na trudnym terenie, jakim niewątpliwie jest stadion w Jeleniej Górze. Myślę, że kilka ekip może się tutaj potknąć w tym sezonie. Gratuluję piłkarzom dobrego wejścia w sezon i wywalczonych trzech punktów.”

Karkonosze – TS Gwarek 1:2 (0:0)
Bramki: 48. Barbus, 62. Jarka