Do Tarnowskich Gór przyjeżdża jedna z rewelacji wiosny, czyli Warta Gorzów, która w ostatnich spotkaniach zdołała złapać jednak lekką zadyszkę. Czy tarnogórzanie po deklasacji z poprzedniej soboty pójdą za ciosem? Przekonamy się już w sobotę. Sponsorem spotkania jest firma Selto Group.

 

PRZECIWNIK

Walka o utrzymanie cały czas trwa, a udział w niej bierze aktualnie aż 11 drużyn. I choć takie ekipy jak Stal Brzeg, czy właśnie Gwarek mają kilka punktów przewagi nad strefą spadkową, to pozostałe drużyny w każdym meczu muszą wychodzić na maksimum swoich możliwości, by nie zaliczyć potknięcia, które może kosztować upadek do IV-ligowej otchłani.

Jedną z takich drużyn była Warta Gorzów, która w bieżącym sezonie pokazała dwa oblicza. W pierwszej części sezonu gorzowianie zdołali nazbierać jedynie 13 punktów w 18 spotkaniach i wielu postronnych kibiców zapewne stawiało ich jako jednego z głównych kandydatów do spadku. O to, co wydarzyło się w szatni Warciarzy w przerwie zimowej, trzeba z pewnością zapytać zarząd klubu, ponieważ od marca drużyna prowadzona już przez nowego menedżera, Mateusza Konefała (w grudniu zastąpił on na swoim stanowisku Mykolę Dremlyuka) wygląda na zupełnie odmienioną, o czym najlepiej świadczy bilans punktowy za ten okres. W 12 meczach nowego roku gorzowianie zdobyli 22 punkty, co jest czwartym najlepszym wynikiem. Pod tym względem Warta ustępuje jedynie drużynom z topu tabeli, czyli Polonii, Zagłębiu oraz Ślęzie. Maraton trwa jednak nadal, ponieważ pomimo tak dobrej dyspozycji utrzymanie nadal nie jest niczym pewnym – można się jedynie zastanawiać, ile podopiecznym Mateusza Konefała pozostało jeszcze paliwa w baku.

Aktualnie Warta jest trzynastym zespołem w klasyfikacji sezonowej z dorobkiem 35 punktów w 30 rozegranych dotychczas spotkaniach. Bilans bramkowy drużyny z województwa lubuskiego to 39 bramek zdobytych i 46 straconych.

W zimowym oknie transferowym do drużyny dołączyli Jakub Duda (Błękitni Wronki), Patrick Bergmann (Legionovia, wypożyczenie) oraz trio z Budowlanych Murzynowo, czyli Dawid Ufir, Piotr Bukowski i Karol Gardzielewicz. Na uwagę zasługują z pewnością dwa ostatni panowie, którzy stali się ważnymi postaciami w szatni Warty. Bukowski wskoczył do bramki i broni w każdym meczu od początku rundy, zaś Gardzielewicz zdążył już zdobyć 6 bramek, które plasują go na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszym strzelców drużyny, tuż za Pawłem Krauzem. Żeby jednak ktoś mógł dołączyć, z kimś trzeba było się pożegnać. W tym gronie wymienić należy Kamila Lecha, dotychczasowego golkipera nr 1, Wiktora Nehrebeckiego (MKS Kluczbork), czy Oresta Tkachuka (Polonia Bytom).

STATYSTYKI

 

Garść przedmeczowych statystyk

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

Dotychczas obie drużyny mierzyły się pięciokrotnie, przy czym Warta była górą trzy razy, zaś Gwarek zdobywał komplet oczek w dwóch ze wspomnianych spotkań. Poprzedni mecz w Gorzowie zakończył się gradem bramek, a po bramkach Norberta Jaszczaka, Wojciecha Pisarka i samobójczym trafieniu po stronie Warty tarnogórzanie wrócili do domu z trzema punktami. Jeśli chcecie przypomnieć sobie te wspaniałe chwile, to skrót wspomnianego spotkania przedstawiamy wam poniżej.

 

 

SĘDZIA

 

Rozjemca w meczu pomiędzy Gwarkiem a Wartą będzie Jakub Dmuch, któremu asystować będą Paweł Kucharczyk oraz Krzysztof Robert. W tym sezonie sędzia Dmuch gwizdał już na Gwarku, a miało to miejsce w zaległym spotkaniu z Lechią Zielona Góra. Mamy nadzieję, że tym razem wynik spotkania w starciu z rywalem z województwa lubuskiego będzie odwrotny.

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Transmisja z sobotniego starcia będzie prowadzona pod tym linkiem, a ponadto bieżąca aktualizacja informacji nt. meczu odbędzie się na naszych oficjalnych profilach na Facebooku, Instagramie oraz na stronie. Start spotkania o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

 

Transmisja spotkania

Dodaj komentarz