Jak wszyscy niestety wiemy, organizowany na światową skalę, odbywający się co cztery lata turniej EURO 2020 w tym roku miał odbyć się w czerwcu oraz lipcu. Niestety się nie odbył, to prawda. Nie oznacza to jednak, że nie można go jeszcze w tym roku zorganizować. Zadania tego podjął się Gwarek Tarnowskie Góry, który przy współpracy z klubami z naszego regionu oraz Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach postanowił w zamian dostarczyć wszystkim kibicom emocji w turnieju „Mini EURO 2020”!

 

Zadania dostarczenia sympatykom piłki nożnej futbolu na najwyższym poziomie podjęli się młodzi zawodnicy tarnogórskich klubów z roczników 2010 oraz 2011. Turniej, który odbędzie się w dwóch odsłonach, swoją pierwszą część przedstawi na obiekcie Gwarka już w najbliższą sobotę. Główne boisko Gwarka Tarnowskie Góry zamieni się w tym dniu w piłkarską arenę, na której będą rywalizować wszystkie, najmocniejsze europejskie reprezentacje takie jak Włochy, Portugalia, Anglia, Hiszpania czy Niemcy. Na turnieju nie może zabraknąć również reprezentacji Polski. Kto wie, może za jakiś czas któregoś z uczestników sobotniego turnieju będziemy mogli zobaczyć na żywo w koszulce z Orzełkiem na piersi w reprezentacji narodowej? Tego oczywiście życzymy wszystkim zawodnikom, których zobaczymy w naszym turnieju. A kogo dokładnie? Oprócz zawodników reprezentujących Gwarka, będziemy mogli również oglądać rywalizację zawodników z Iskry Lasowice, Silesii Piekary Śląskie, Dramy Zbrosławice, LKS-u Żyglin czy Przyszłości Nowe Chechło. A to nie koniec ogłoszeń drużynowych!

 

Drużynom zostaną wylosowane reprezentacje i to właśnie nazwami krajów będziemy się na turnieju posługiwać. Wszystkie drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i zagrają ze sobą mecze systemem „każdy z każdym”. Po tym wszystkim nastąpi faza pucharowa, a wszystkie wyniki będą zapisywane na dostępnych dla wszystkich specjalnych tablicach informacyjnych.

mini-euro-2020-tablica_www

 

Wszystkim młodym piłkarzom zapewniamy opiekę medyczną, napoje, poczęstunek, a także nagrody niezależnie od zdobytego miejsca! Z dobrego źródła wiemy, iż w tym dniu do Tarnowskich Gór powróci piękna, słoneczna pogoda, więc tym bardziej zachęcamy do spędzenia sobotniego przedpołudnia z pierwszą częścią turnieju „Mini EURO 2020”, przewidzianego w sobotę dla rocznika 2011 Akademii Piłkarskiej Gwarka właśnie na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2. Rocznik 2010 swój turniej rozegra w przyszłą niedzielę o w tym samych godzinach. Zapraszamy!

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz