Równo tydzień temu, czyli w Wielkanocny Poniedziałek na obiekcie Gwarka odbyła się „Wielkanocna rozgrzewka”. Było to rekreacyjne wydarzenie sportowe, które polegało na wspólnych ćwiczeniach ruchowych, mające na celu aktywne spędzenie świątecznego dnia, a przy okazji pewnie także i zrzucenie z ciała tego, co zebrało się podczas świątecznych uroczystości na naszych stołach.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia: TUTAJ.

 

Parę minut po godzinie 10:00, kiedy słońcu udało się na niebie wydostać zza chmur, rozpoczęliśmy nasze świąteczne wydarzenie. Zebranych w tym dniu na obiekcie Gwarka przywitał Prezes Zarządu Gwarka, pan Marek Porada, który w tym dniu wystąpił jako jeden z uczestników biegu. Zanim jednak biegacze mogli pokazać swoje umiejętności, jako drugi głos zabrał pan Piotr Żurek, właściciel Centrum Rehabilitacji „ManualMed”, który jako współorganizator imprezy przywitał uczestników w swoim imieniu, a także zapowiedział plan dwugodzinnego spotkania.

 

Przy muzyce płynącej z głośników pan Piotr jako instruktor fitness rozpoczął przedbiegową rozgrzewkę, składającą się z wielu ćwiczeń przygotowujących uczestników do biegu. Wycisk dany zawodnikom podczas rozgrzewki tylko jeszcze bardziej umotywował ich do finalnej części wydarzenia. Tutaj pałeczkę prowadzącego przejął pan Adam Polczyk, który wraz ze swoją grupą biegową „Grupa Biegowa Srebrne Miasto Tarnowskie Góry” wprowadził uczestników w bieg. Na bieżni stadionu Gwarka do pokonania przez biegaczy był dystans pięciu kilometrów. Nie liczyło się miejsce na podium. Tutaj najważniejsza była dobra zabawa i czas poświęcony dla swojej pasji. Wielkanocny rozruch przydał się wszystkim biorącym udział w wspólnym wydarzeniu także jeśli chodzi o przyrządzone przez nas świąteczne przysmaki. Nie od dziś wiadomo, że Święta Wielkanocne to także czas, po którym dzięki wielu smacznym potrawom na świątecznym stole przybieramy trochę na wadze… Oczywiście z tym wyjątkiem, iż nikomu to nie przeszkadza.

 

Każdy z uczestników mógł skorzystać z ciepłej herbaty, wody lub kawy, które to napoje były przygotowane dla spragnionych wodopoju biegaczy. Wewnątrz budynku klubowego dla wszystkich zebranych czekały także smaczne łakocie, które w nagrodę za ukończenie biegu miały spore branie wśród uczestników wydarzenia. Na koniec trwającego blisko dwie godziny spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcie grupowe, a każdy z uczestników wyraził chęć kontynuacji świątecznego wydarzenia. Bardzo cieszymy się, że liczna grupa chętnych zechciała spędzić z nami ten świąteczny czas, dobrze się przy tym bawiąc. Do zobaczenia w następnej edycji!

Dodaj komentarz