Niestety nie dane będzie naszym zawodnikom rozegrać pierwszej wiosennej kolejki ligowej w najbliższy weekend. Zaplanowany na sobotę mecz ligowy z Pniówkiem Pawłowice Śląskie ostatecznie zostanie przełożony, a do finalizacji brakuje jedynie zgody prowadzącego rozgrywki III ligi w tym sezonie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Z prośbą o przełożenie najbliższego meczu ligowego Gwarka zwrócili się do tarnogórzan gospodarze zaplanowanej na sobotę piłkarskiej potyczki. Władze klubu z Pawłowic Śląskich zwróciły się z prośbą o przełożenie meczu z uwagi na stan boiska Pniówka, spowodowany ostatnimi silnymi mrozami oraz zalegającym śniegiem. Prośba naszego najbliższego przeciwnika wydaje się w pełni zrozumiała, gdyż wiele boisk z naszego województwa nie nadaje się jeszcze na rozgrywanie meczów piłkarskich. W ostatni weekend z aurą przegrały trzy mecze rozgrywek Nice 1 Ligi, natomiast wszystkie mecze pierwszej wiosennej kolejki ligowej w II lidze zostały również ze względu na zły stan boiska przełożone. Nie wiadomo ile meczów zostanie przełożonych w najbliższy weekend w III lidze. Najprawdopodobniej zatem pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 Gwarek rozegra 17 marca na własnym obiekcie z Falubazem Zielona Góra.

 

Nie wiadomo jeszcze na kiedy zostanie mecz z udziałem drużyn Pniówka i Gwarka przełożony. Najbliższa możliwa data to 4 kwietnia (środa). Miejmy nadzieję, że w rundzie wiosennej nie będzie zbyt wielu okazji do przekładania z powodu złych warunków atmosferycznych kolejek ligowych. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci maraton, w którym zawodnicy Gwarka musieli brać udział rok temu. 

 

Nie oznacza to jednak, iż nie zobaczymy w najbliższy weekend naszych zawodników w akcji. Zamiast meczu ligowego nasza drużyna rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. W piątek na boisku o sztucznej nawierzchni w Piekarach Śląskich Gwarek zmierzy się ze swoim ligowym przeciwnikiem – Rekordem Bielsko-Biała. Nasi piątkowi rywale również nie zagrają sobotę meczu ligowego. Z tego samego powodu co meczu Pniówek – Gwarek został odwołany także mecz Rekordu ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Dodaj komentarz