Od poniedziałku pierwsza drużyna Gwarka Tarnowskie Góry powróciła po zimowych urlopach do treningów. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko mają za sobą już kilka jednostek treningowych. Jak na razie sztab trenerski Gwarka w pierwszym tygodniu treningów badał przede wszystkim swoich zawodników pod kątem siły oraz sprawności fizycznej.

 

Galeria zdjęć z pierwszego halowego treningu Gwarka: TUTAJ.

Materiał przygotowany przez TVP Katowice (materiał od 2:45): TUTAJ.

 

Po poniedziałkowym, dość spokojnym treningu, prawdziwy powrót do pracy rozpoczął się we wtorek. Na początek okresu przygotowawczego w terminarzu treningowym zaplanowano wielostopniowy test wahadłowy, czyli tzw. Beep Test.  Jest to test, na bazie którego można wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo – oddechową zawodników. Zawodnicy muszą pokonywać 21 – poziomowy dystans 20 metrów tam i z powrotem, a ich czas notuje się dzięki specjalnym sygnałom dźwiękowym. W czwartek nasza drużyna spędziła popołudnie w siłowni, gdzie odwiedziła ich kamera TVP Katowice. W piątek natomiast odbyła się pierwsza część zajęć fitness. Sobota oraz niedziela przewidziane są jako dni wolne. W drugim tygodniu przygotowań nasi III-ligowcy wyjdą na boiska ze sztuczną nawierzchnią w Tarnowskich Górach oraz Piekarach Śląskich, oprócz tego oczywiście w dalszym ciągu będą pracować w halach sportowych, a także w siłowni.

 

Z zespołem trenuje już nieobecny na pierwszym treningu Kamil Cholerzyński, a lada dzień do treningów z drużyną dołączy Grzegorz Fonfara. Z drużyną trenuje również grupa zawodników testowanych, jednak o ich przydatności do zespołu sztab szkoleniowy zadecyduje zapewne po pierwszym sparingu, który za tydzień nasza drużyna rozegra ze IV-ligowym Śląskiem Świętochłowice.

 

W rundzie wiosennej w drużynie Gwarka z powodu obowiązków zawodowych nie zobaczymy już niestety Michała Chrabąszcza. Przybyły latem do zespołu popularny „Chrabi” w drużynie Gwarka wystąpił jesienią w 16 ligowych meczach, w których zdobył dwie bramki, w tym decydującą o zwycięstwie w ostatnim meczu jesieni z Piastem Żmigród. Zawodnikowi dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszej drużyny i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kolejny meldunek z zimowych przygotowań naszej drużyny już niebawem!

 

Dodaj komentarz