Jak zawsze miło jest nam przekazywać informacje związane z sukcesami naszych drużyn młodzieżowych. Otóż z olbrzymią dumą wszystkich kibiców informujemy, iż dwie drużyny tarnogórskiego Gwarka wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu w Chorzowie na płycie głównej Stadionu Śląskiego! Do finału turnieju zakwalifikowały się drużyny z roczników 2009 oraz 2010, które będą reprezentować nasz Klub w tym silnie obsadzonym turnieju.

 

Klubowe Mistrzostwa Polski to ogólnopolski turniej, w którym rywalizują drużyny z roczników 2008 do 2012. Najlepsze drużyny, który zostają wyłonione w pierwszej fazie rozgrywek awansują do turnieju finałowego, który w tym roku odbędzie się w dniach 22-23 czerwca na słynnym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Murawa „Kotła Czarownic” zostanie w czerwcowy weekend podzielona na mniejsze boiska w zależności od rocznika, który w danym dniu będzie rywalizował. Następnie do rywalizacji, w której biorą 32 drużyny z całej Polski (dla rocznika 2009) oraz 64 drużyny (dla rocznika 2010) staną m.in. młodzi tarnogórzanie z tychże roczników. Do każdej grupy trafią po cztery zespoły, a do kolejnej fazy turnieju przejdą po dwie najlepsze. Następnie turniejowa drabinka, wzorowana na wszystkich najważniejszych imprezach piłkarskich na świecie wyłoni drużyny, które spotkają się w wielkim finale. Nasze zespoły będą miały możliwość sprawdzić się na tle swoich rówieśników z całej Polski, wszak do turnieju głównego awans uzyskały najlepsze kluby oraz akademie piłkarskie z całej Polski. W ogólnopolskim finale rozgrywanym w Chorzowie mali tarnogórzanie mogą trafić np. na Lechię Gdańsk, Jagiellonię Białystok, Legię Warszawa, Lech Poznań czy Górnik Zabrze.

 

Trener tarnogórskich drużyn Sylwester Kurek nie kryje radości z awansu do turnieju oraz możliwości sportowej rywalizacjami z klubami piłkarskimi z całej Polski:

Sylwester Kurek: „Cieszymy się niezmiernie, że będziemy mogli wystąpić na Klubowych Mistrzostwach Polski w Chorzowie. Doceniona została praca, którą Akademia Piłkarska Gwarka Tarnowskie Góry wykonuje na rzecz młodych piłkarzy, których jest u nas coraz więcej. Zapraszamy wszystkich kibiców oraz rodziców do wspólnej zabawy w czerwcowej imprezie. Zapraszamy już teraz wszystkich na Stadion Śląski w Chorzowie, aby dopingować wszystkich uczestników mistrzostw. Turniej będzie pokazywała telewizja Polsat Sport, która objęła patronat medialny nad imprezą, więc jeśli ktoś nie będzie mógł być obecny w Chorzowie, to zachęcamy do oglądania Gwarka w telewizji. Będziemy się starać reprezentować nasz Gwarek najlepiej, jak tylko możemy. Dla zawodników będzie to możliwość sprawdzenia się i sportowej rywalizacji na tle bardziej utytułowanych drużyn. Znając moich zawodników jestem pewien, że dadzą z siebie wszystko!”

 

Warto zaznaczyć, iż wyselekcjonowane drużyny zagrają w nowych strojach i otrzymają torby sportowe dzięki uprzejmości naszych sponsorów, firm: INTER COLOR Jacek Gryc oraz BIOGENEZA Sp. z o.o., którym już teraz bardzo dziękujemy za wsparcie. Razem z nimi już teraz czekamy na występ naszych zawodników w czerwcowym turnieju finałowym w Klubowych Mistrzostw Polski Chorzowie.

 

Poniżej prezentujemy oficjalny plakat turnieju:

klubowe_mistrzostwa_polski_2019_plakat

A także sponsorów medialnych turnieju:

klubowe_mistrzostwa_polski_2019_media

Już teraz zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych zawodników podczas turnieju finałowego!

Dodaj komentarz