Jesienią to Piast był górą, pokonując Gwarek na własnym terenie 2:0. Ekipa z Tarnowskich Gór postara się w sobotę, by tym razem role się odwróciły i trzy punkty zostały w Srebrnym Mieście

 

PRZECIWNIK

 

Piast Żmigród można śmiało nazwać zespołem o dwóch twarzach. Jesień drużyna ze Żmigrodu zakończyła mocnym akcentem, odnosząc cztery zwycięstwa i tylko jedną porażkę. O początku rundy wiosennej natomiast zawodnicy z Dolnego Śląska z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć i odwrócić kartę, by dodać na swoje konto pierwsze od pięciu meczów zwycięstwo. Za ten stan rzeczy może odpowiadać wyjątkowo częsta, jak na warunki trzecioligowe, zmiana szkoleniowców w Klubie. Piast w sezonie 2021/22 prowadziło już czterech trenerów, przy czym należy pamiętać, że dwukrotnie były to zmiany podyktowane wyborami Kamila Sochy i Łukasza Surmy, którzy zmienili przynależność klubową odpowiednio na GKS Bełchatów i Stal Stalowa Wola. Aktualnie w ligowej tabeli Żmigrodzianie po 22 kolejkach plasują się na 13 pozycji, z dorobkiem 22 punktów oraz bilansem bramkowym 30:47, utrzymując 3-punktową przewagę nad strefą spadkową. 

Poza zmianami na stołku trenerskim, zima była także powiewem świeżości w szatni, gdyż zarząd klubu ze Żmigrodu dokonał sporych rotacji w składzie. Z zespołem pożegnali się m.in. najlepszy strzelec drużyny Daniel Stanclik (transfer definitywny do GKS-u Jastrzębie), Jakub Trojanowski (Polonia Bytom), czy Cezary Kępczyński (Warta Sieradz). W ich miejsce do drużyny dołączyli Tomasz Wojciechowski (Prochowiczanka Prochowice), Michał Koźlik (Kotwica Kołobrzeg), Tomasz Dyr (transfer czasowy z Ruchu Chorzów), czy Mateusz Gajda (wypożyczony z Górnika Polkowice). Obowiązki snajperskie Stanclika ma przejąć Kacper Głowieńkowski, który zdobył już w tym sezonie 7 bramek i w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców drużyny znajduje się tuż za plecami  piłkarza GKS-u Jastrzębie. 

 

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

Dotychczas Gwarek i Piast stawali naprzeciw siebie ośmiokrotnie – trzykrotnie zwyciężał Gwarek, dwukrotnie Piast, a trzy razy drużyny dzieliły się punktami. Ostatni mecz to wygrana ekipy ze Żmigrodu, która po bramkach Szymona Sołtyńskiego i Kacpra Głowieńkowskiego pokonała tarnogórzan 2:0. Nadchodzące spotkanie zapowiada się tym bardziej ekscytująco, że Gwarek będzie miał chrapkę, by pokazać przyjezdnym, że poprzednie spotkanie było tylko wypadkiem przy pracy – Piast natomiast będzie chciał jak najprędzej zdobyć trzy punkty, aby uciec nieco dalej od strefy spadkowej. 

 

SĘDZIA

 

Starcie z Piastem będzie prowadzone przez sędziego Kacpra Kendzię, zrzeszonego w Wielkopolskim KS. Jego asystentami będą Szymon Filip oraz Janusz Gierczyński. Sędzia Główny nadchodzącego spotkania będzie pierwszy raz prowadził mecz Gwarka, natomiast w tym sezonie Kendzia oraz Piast spotkali się już raz, wtedy to Piast przegrał na własnym boisku z Polonią Bytom 0:1.

 

Źródło: https://www.sokolkleczew.pl/

 

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Pierwszy gwizdek rozbrzmi o 16:00 na stadionie TS Gwarek przy Wojska Polskiego 2. Wszelkie aktualizacje dotyczące tego starcia będą na bieżąco publikowane na naszych oficjalnych profilach na Facebooku oraz Instagramie, a także na naszej stronie.

Dodaj komentarz