„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.” Ten piękny cytat w całości oddaje stan specjalnej powagi oraz zadumy w dniu dzisiejszym. W tym szczególnym dniu wspominamy wszystkich tych, którzy zaskarbili sobie naszą pamięć o nich przez długie lata w sposób niecodzienny, ale których nie ma już przy nas. Delegacja władz naszego Klubu, w skład której weszli byli oraz obecni członkowie Zarządu Klubu, a także zasłużone dla Gwarka osoby, wybrała się na grób ważnej dla historii naszego klubu Postaci.

Lesław Pindelski to bardzo ważna postać w historii Gwarka Tarnowskie Góry. Jeszcze na długo przed zmianą nazwy klubu na „Gwarek”, Lesław Pindelski znajdował się zarządzie Koła Sportowego „Górnik”, jako kierownik sekcji piłka nożna. Później pan Pindelski przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora oraz prezesa Gwarka. Postać, bez której nie można sobie wyobrazić historii naszego klubu. Zasłużony prezes MKS Gwarka Tarnowskie Góry. W tym szczególnym dniu w dowód pamięci dla jego zasług dla klubu jak i osoby, złożone zostały kwiaty oraz znicze na jego grobie.

 

W tym ważnym dniu, jakim jest Dzień Wszystkich Świętych wspominamy także wszystkich tych, którzy w przeciągu ostatniego roku odeszli od nas. Świat Gwarka Tarnowskie Góry stracił przez ostatni czas wielu ważnych ludzi, takich jak: Grażyna Polis, Urszula Janicka czy Zygfryd Moska. Gwarek pamięta.

 

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.”

Dodaj komentarz