W związku z ponownym budzeniem się do życia kolejnych etapów gospodarski w naszym kraju, my również chcielibyśmy zaprosić wszystkich najmłodszych sympatyków piłki nożnej do wyjścia na zielone boiska! Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry pragnie poinformować, iż trwa obecnie nabór uzupełniający do Akademii Piłkarskiej Gwarka dla dzieci z roczników 2013, 2014 oraz 2015.

 

Towarzystwo Sportowe “Gwarek” Tarnowskie Góry dba o prawidłowy rozwój młodych adeptów szkółek piłkarskich. Nasz Klub tworząc im odpowiednie warunki do uprawiania piłki nożnej, Gwarek Tarnowskie Góry wychowuje i uczy od podstaw małego sportowca, zaznajamiając go z podstawami gry w piłkę nożną. Dzięki temu nasz Klub wychowuje nie tylko dobrego człowieka, a i kibica, czy pasjonata sportu, pozostając już na długi okres czasu związany z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

 

Ideą szkolenia grup młodzieżowych działających w naszym Klubie jest wyselekcjonowanie zawodników, którzy w największym stopniu piłkarskim poczynili odpowiedni progres sportowy. Dzięki temu, dbając o ich prawidłowy rozwój w ramach istniejących grup, zawodnicy biorą udział w rozgrywkach ligowych, mogąc rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych klubów piłkarskich. Ważnym celem są także wyniki osiągane przez grupy młodzieżowe naszego Klubu, które świadczą o zespołowości oraz poczynionymi postępami w pracy.

 

Zespoły młodzieżowe Gwarka Tarnowskie Góry występują obecnie w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach, a także Podokręg Bytom. Nasze najmłodsze zespoły biorą udział w licznych turniejach piłkarskich, organizowanych przez inne kluby piłkarskie, a także przez nasz Klub. Pion szkolenia młodzieżowego funkcjonuje na podstawie Narodowego Modelu Gry oraz założeń tego programu, który zawiera podstawowe wytyczne konieczne do realizacji naszej misji.

 

Etapy szkolenia w grupach młodzieżowych

Akademia Piłkarska TS Gwarek Tarnowskie Góry ma na celu przygotowanie fundamentu pod wyszkolenie pełnowartościowego zawodnika na potrzeby pierwszego zespołu Gwarka. Jest to proces długofalowy, oparty na wypracowanym systemie szkolenia, którego wdrożeniem w codzienny proces szkoleniowy zajmują się wykwalifikowani trenerzy akademii. Jest on podzielony na cztery etapy:

  1. Piłkarskie przedszkole TS Gwarek – dzieci w wieku 5-7 lat
  2. Etap przygotowania wstępnego – zawodnicy w wieku 7-10 lat
  3. Etap przygotowania podstawowego – zawodnicy w wieku 11-12 lat
  4. Etap nauczania i doskonalenia nabytych umiejętności – zawodnicy w wieku 13-14 lat.

 

Zapraszamy wszystkich pasjonatów futbolu do treningów  w  Akademii Piłkarskiej TS Gwarek. Tworzymy największą bazę młodych zawodników, którzy będą szkoleni według jednolitych zasad i nowoczesnych programów szkoleniowych aby w przyszłości stanowić o piłkarskiej sile naszego regionu.

 

Szczegółowy kontakt:

Krystian Szyguła (koordynator grup młodzieżowych TS Gwarek): tel.723 776 368

Sekretariat TS Gwarek: (32) 770-01-22, email: sekretariat@tsgwarek.pl

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy oraz nauki gry w piłkę nożną wszystkie chętne dzieci!

Dodaj komentarz