Wakacyjna przerwa nieuchronnie zbliża się do końca. To oznacza, że w najbliższy weekend zainaugurujemy rozgrywki ligowe nowego sezonu 2018/2019. Gwarek Tarnowskie Góry po ubiegłosezonowym pobycie w III lidze w roli beniaminka dał pozostałym zespołom sygnał, iż jest drużyną gotową walczyć o najwyższe cele. Po roku sytuacja się odwraca i to teraz beniaminek rozgrywek jest pierwszym rywalem tarnogórzan. O pierwsze w tym sezonie punkty Gwarek powalczy z Agroplonem Głuszyna.

 

Sobotni rywal naszej drużyny to tegoroczny mistrz IV Ligi Opolskiej. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Moskala awans świętował już pod koniec maja, kiedy to pewne było, iż żaden z goniących Agroplon zespołów nie zdoła już ich w ligowej tabeli wyprzedzić. Po zmianie nazwy klubu z LZS Głuszyna na LZS Agroplon Głuszyna, przez ostatnie pięć sezonów klub z niewielkiej Głuszyny aż czterokrotnie cieszył się z awansów do wyższych klas rozgrywkowych. Reprezentant północnej części województwa opolskiego zaczął w sezonie 2013/2014 marsz ku III lidze, awansując rok po roku, z dwuroczną przerwą na występy w IV lidze. Do grona wyróżniających się zawodników w drużynie beniaminka ligi można zaliczyć m.in. Damiana Sobczaka (były zawodnik LZS Kup), Karola Wanata (w poprzednim sezonie Ruch Zdzieszowice, Polonia Głubczyce), Marcela Surowiaka (Odra Opole, Polonia Bytom), czy byłego napastnika MKS-u Kluczbork, Radosława Mikulskiego. Dla zdecydowanego beniaminka rozgrywek gra na III-ligowym poziomie będzie sporym wyzwaniem, jednak w Głuszynie przygotowani są sprawianie niespodzianek i odbieranie punktów faworytom rozgrywek.

 

Minęły niecałe 365 dni, kiedy to w roli sobotnich gospodarzy znajdował się tarnogórski Gwarek. Pierwszy mecz podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko zakończył się remisem z wyżej notowanym Pniówkiem Pawłowice Śląskie i mało kto wtedy przypuszczał, że Gwarek jest w stanie zakończyć rozgrywki na podium. Zgranie drużyny, a także zwycięska seria meczów sprawiła, że tarnogórzanie zakończyli rozgrywki na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Należy także pamiętać, iż nasza drużyna liczyła się w walce o awans do ostatniej ligowej kolejki. Dziś po rocznym pobycie na III-ligowym froncie doświadczenie zebrane przez nasz zespół powinno tylko i wyłącznie pomóc. Drużyna Gwarka rozegrała podczas letnich gier kontrolnych sześć meczów, w których nie zaznała goryczy porażki. Tarnogórzanie zanotowali cztery zwycięstwa oraz dwa remisy. Przed tarnogórzanami sezon pełen wyzwań, w którym jeśli chcą walczyć o najwyższe cele muszą od pierwszej do ostatniej kolejki ligowej dać z siebie 100 %.

 

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Paweł Dziopak (Tychy). Arbiter jak dotąd był dla tarnogórzan szczęśliwy, bowiem ostatnie dwa mecze, w których pan Paweł był rozjemcą zakończyły się wygraną Gwarka. Było to podczas domowych meczów z Ruchem II Chorzów (IV liga, 6:1 dla Gwarka) oraz Zagłębiem II Lubin (III liga, 2:1 dla Gwarka).

 

Dla obydwóch drużyn będzie to pierwsze spotkanie w historii. Początek meczu 1. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi pomiędzy Agroplonem Głuszyna, a Gwarkiem Tarnowskie Góry w sobotę 4 sierpnia o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się na boisku Startu w Namysłowie, gdzie swoje domowe mecze w sezonie 2018/2019 będzie rozgrywać zespół Agroplonu. Liczymy na dobre rozpoczęcie sezonu naszej drużyny!

Dodaj komentarz