Przed nami pierwszy mecz naszej drużyny w październiku. Jesteśmy już na półmetku rozgrywek rundy jesiennej. Jak na razie forma prezentowana przez zespół Gwarka robi wrażenie. Beniaminek rozgrywek znajduje się w ścisłej czołówce ligi. Przed tarnogórzanami jednak seria ciężkich spotkań z bardzo wymagającymi zespołami, a pierwszy z nich, BKS Stal Bielsko-Biała podejmie nasz zespół już w sobotę. Wrzesień Gwarek mógł zaliczyć do bardzo udanych. Jak więc zacznie się październik?

 

Przed Gwarkiem dwa mecze wyjazdowe z drużynami z Bielska-Białej. Najpierw formę Gwarka sprawdzi BKS-Stal. Gospodarze sobotniego meczu po dziewięciu do tej pory rozegranych meczach plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. BKS ma jednak tak jak Gwarek jeden mecz zaległy do rozegrania. Nasi rywale należą do jednych z najbardziej doświadczonych drużyn na arenach III-ligowych, gdyż występują na tym szczeblu rozgrywkowym nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Tegoroczne rozgrywki BKS Stal zaczął pod wodzą trenera Adama Noconia, który jednak w sierpniu przeniósł się do rywala zza miedzy, który… występuje na tym samym stadionie, a mianowicie do Podbeskidzia. Stery w BKS-ie przejął Dariusz Mrózek, czyli do niedawna… trener rezerw Podbeskidzia. Przed gospodarzami będzie to czwarty mecz na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach. Do tej pory dwa mecze zakończyły się ich wygraną, a jeden przegraną. Bilans bramek to 4 bramki strzelone i dwie stracone, zatem Stadion Miejski w Bielsku-Białej należy do obiektów, na którym o strzelanie bramek jest niezwykle trudno. Klub z Bielska-Białej już od lat należy do drużyn ścisłej czołówki III ligi. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy jest obecnie były gracz Szombierek Bytom, Jacek Jarnot z dorobkiem trzech bramek.

 

O sprawienie niespodzianki i podtrzymanie zwycięskiej passy postarają się w sobotę zawodnicy Gwarka. Tarnogórzanie, którzy przed 11. serią spotkań w III lidze zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce z osiemnastoma punktami na koncie pozostają jedynym zespołem w trzeciej grupie III ligi, który nie przegrał jeszcze wyjazdowego meczu w tym sezonie. Na wyjazdach Gwarek grał jak na razie trzykrotnie i z tych wojaży przywiózł jedno zwycięstwo oraz dwa remisy. Obie drużyny cechuje solidność w grze defensywnej. Zarówno tarnogórzanie, jak i klub z Bielska – Białej w pierwszych połowach meczów stracili dotychczas zaledwie po jednej bramce, co jest najlepszym wynikiem w naszej grupie. Dużym osłabieniem w drużynie gości będzie z pewnością brak w kadrze meczowej Mateusza Śliwy, który w tym meczu będzie musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Dla Gwarka mecz z BKS-em będzie początkiem piłkarskiego maratonu, który trwać będzie prawie przez cały październik. Nasza drużyna rozegra przez dwa tygodnie aż pięć meczów, w tym trzy ligowe, jeden zaległy ligowy, a także pucharowy z Piastem Ożarowice. Trener Gwarka Krzysztof Górecko ma jednak na tyle wyrównaną i szeroką kadrę, iż każdy z jego zawodników będzie się mógł pokazać z jak najlepszej strony. Z tej bez dwóch zdań prezentuje się od dawna Dawid Jarka, który z dorobkiem siedmiu zdobytych bramek jest nie tylko najlepszych strzelcem Gwarka, ale i całej trzeciej grupy III ligi.

 

Dla obydwu drużyn będzie to, co w pełni zrozumiałe, pierwsza konfrontacja w historii zmagań w III lidze. Sobotnie spotkanie BKS Stal Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry poprowadzi jako sędzia główny pan Kacper Hołojda (Dolnośląski KS). Liczymy na to, iż mimo trudnego terenu, uda się naszej drużynie podtrzymać dobrą serię w meczach wyjazdowych. Początek meczu 11. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi BKS – Gwarek w sobotę o godzinie 15:00. Dodajmy, iż areną tego spotkania jest Stadion Miejski w Bielsku-Białej, mieszczący się przy ul. Rychlińskiego, na którym swoje mecze rozgrywa także I-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz